Banner Top
Log In

Pytania do ministrów

Posiedzenie Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa (ESK), 9. grudnia 2015r. Rozpatrzenie informacji na temat planowanych działań w zakresie polityki energetycznej państwa, rynków energii, surowców energetycznych i paliw oraz bezpieczeństwa energetycznego kraju – przedstawia Minister Energii oraz Minister Skarbu Państwa.

Po zakończeniu wystąpień ministrów Tchórzewskiego i Baranowskiego przewodniczący Komisji, poseł Marek Suski, otworzył dyskusję. W dyskusji poruszane były m.in. problemy dotyczące: wdrażania programów naprawczych w spółkach węglowych, planowanych zmian kadrowych w nadzorze tych spółek, polityki koncesyjnej na wydobycie gazu łupkowego i produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz negocjacji w sprawie emisji gazów cieplarnianych.

video

Poseł, Andrzej Jaworski, zapytał o budowę elektrowni Ostrołęce a poseł Gadowski zapytał o sprawy organizacyjne tworzącego się nowego Ministerstwa Energii:

video

Kolejne pytanie posła Gadowskiego: czy w najbliższym czasie planuje pan odwołanie prezesów spółek węglowych?

video

Odpowiedź ministra Krzysztofa Tchórzewskiego na pytania poslów.

video

Minister Krzysztof Tchórzewski o organizacji pracy ministerstw.

video

Poseł Robert Winnicki zapytał o zagrożenia dla elektroenergetyki i o złoża węgla brunatnego a minister Tchórzewski odpowiada.

video

Minister Krzysztof Tchórzewski o zapasach węgla.

video

Warsaw

Banner 468 x 60 px