Log In

Rada pracowników KW pisze do premier szydło

Sytuacja w Kompani Węglowej odbiega od przekazu z pani wystąpienia w Jaworznie – stwierdzają członkowie rady pracowników Kompanii Węglowej w piśmie do premier Beaty Szydło.

Dialog pomiędzy związkami zawodowymi a zarządem KW nie jest prowadzony rzetelnie. Obawiamy się, że rozbieżności pomiędzy tezami pani wystąpienia w Jaworznie, a stanowiskiem związków zawodowych wynikają z niepełnej informacji – czytamy w stanowisku.

W liście, wysłanym we wtorek, 23 lutego, rada pracowników stwierdza, że poprzez wypłatę czternastej pensji w ratach zostało złamane prawo. O fakcie tym została poinformowana Państwowa Inspekcja Pracy.

Członkowie rady przypominają, że w KW trwa spór zbiorowy, powstały na skutek nie ustalenia zasad wynagradzania pracowników w 2016 r.

Zaprzeczają także, że związki zawodowe uczestniczą w pracach komisji powołanej przez ministra energii, która opracowuje zasady funkcjonowania Polskiej Grupy Górniczej.

„Jako przedstawiciele pracowników Kompanii Węglowej apelujemy o osobiste zainteresowanie się procesem tworzenia nowej grupy węglowej PGG. Jest to obecnie najważniejsze przedsięwzięcie, od powodzenia którego zależy funkcjonowanie całego regionu oraz setek tysięcy pracowników” – piszą członkowie rady

Warsaw

Banner 468 x 60 px