Log In

Nowy prezes, nowy zarząd w Enei wytwarzanie

Wacław Bilnicki jest nowym prezesem spółki, odpowiedzialnej w Grupie Enea za produkcję energii i ciepła. Pozostali nowi członkowie zarządu Enei Wytwarzanie to: Grzegorz Kotte – wiceprezes ds. technicznych, Elżbieta Piwoński – wiceprezes ds. korporacyjnych, Stefan Pacyński – wiceprezes ds. strategii rozwoju oraz Dariusz Skiba – wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych. Szóstym członkiem Zarządu pozostaje wybrany przez załogę wiceprezes ds. pracowniczych, Grzegorz Mierzejewski.

Biuro prasowe spółki w przesłanym do portalu górniczego nettg.pl tak opisuje członków nowego zarządu:

„Wacław Bilnicki jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Warszawskiej oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych. To menedżer z wieloletnim doświadczeniem, do Grupy Enea przychodzi z firmy Mariposa Industry, wcześniej był związany m.in. z PGNiG Energia, PP Porty Lotnicze, Agencją Rozwoju Przemysłu i Totalizatorem Sportowym. W 2009 roku był dyrektorem w należącej do Enei spółce Kozienice II, przygotowywał wówczas inwestycję budowy bloku 1075 MW.

Grzegorz Kotte to absolwent m.in. Politechniki Warszawskiej i George Washington University. Od lat związany z branżą energetyczno-ciepłowniczą, do Grupy przychodzi ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, gdzie był Dyrektorem Centrum Realizacji Inwestycji.

Elżbieta Piwoński ukończyła Uniwersytet Wrocławski oraz Wyższą Szkołą Pedagogiki Specjalnej. Jest adwokatem, przez lata prowadziła własną działalność gospodarczą. Wraca do firmy: w latach 2008-2012 była kierownikiem Wydziału Organizacyjno-Prawnego i pełnomocnikiem Zarządu ds. kontaktów z Organizacjami Związkowymi w Enei Wytwarzanie.

Stefan Pacyński to doktor nauk technicznych, absolwent m.in. Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego i Urbana Collage Uniwersytetu Stanowego Ilinois. Jest doświadczonym menedżerem, do Enei przychodzi z międzynarodowej korporacji, tj. Alstom Power.

Dariusz Skiba ukończył studia na Politechnice Radomskiej, Politechnice Śląskiej oraz w Szkole Głównej Handlowej. Jest menedżerem z doświadczeniem w branży, większość swojej kariery zawodowej spędził w Polskiej Grupie Energetycznej, z której przychodzi do Eneiˮ.

Nowy zarząd rozpoczyna pracę od poniedziałku (14 marca). Od 13 marca funkcji nie pełni zarząd w składzie: Krzysztof Sadowski (prezes), Piotr Andrusiewicz, Grzegorz Staniewski i Michał Prażyński.

Warsaw

Banner 468 x 60 px