Log In

Zmiana pełnomocnika DS. restrukturyzacji górnictwa

„Z dniem 23 marca 2016 r. premier Beata Szydło powołała sekretarza stanu w ME Grzegorza Tobiszowskiego na stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego. Pełniący dotychczas tę funkcje wiceminister energii Wojciech Kowalczyk zajmie się pionem analiz ekonomicznych i polityką właścicielską, a także zadaniami z zakresu efektywności gospodarczej spółek skarbu państwa nadzorowanych przez Ministerstwo Energiiˮ – poinformował resort na swojej stronie internetowej.

I tłumaczy, że „ta ważna zmiana organizacyjna związana jest z procesem powstawania struktury Ministerstwa Energiiˮ.

Co się z tym wiąże?

„Od 1 kwietnia 2016 r. do kompetencji resortu dojdą zadania związane z wykonywaniem nadzoru właścicielskiego nad spółkami energetycznymi, a w lipcu również nad spółkami gazowymi i paliwowymi. Konieczne jest powołanie departamentu analiz ekonomicznych i polityki właścicielskiej, którego tworzeniem zajmie się, już jako podsekretarz stanu, Wojciech Kowalczykˮ – wyjaśnia Ministerstwo Energii.

„Składając wniosek do Pani Premier uznałem, że zmiana na tym stanowisku posłuży doprecyzowaniu kompetencji kierownictwa resortu. Minister Grzegorz Tobiszowski, który prowadzi konsultacje ze stroną górniczą, będzie miał pełny zakres kompetencji w tej dziedzinie. Formuła finansowa Polskiej Grupy Górniczej jest już przygotowana, inwestorzy są w procesie, dlatego uznałem, że czas na nowe zadania dla ministra Wojciecha Kowalczykaˮ – tłumaczy w komunikacie minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Wojciech Kowalczyk rządowym pełnomocnikiem ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego został 18 listopada 2014 r. Przed powołaniem na to stanowisko był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Swą pracę dla rządu Ewy Kopacz kończył jako sekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu, a aktualnie jest nim w Ministerstwie Energii.

Warsaw

Banner 468 x 60 px