Log In

Watykan i resort środowiska zorganizują konferencję dotyczącą „Laudato Si”

15 października Watykan i Ministerstwo Środowiska zorganizują w Sejmie międzynarodową konferencję pt. „Zrównoważony rozwój w świetle encykliki Laudato Si”.

Spotkanie odbędzie się z okazji 1050 Rocznicy Chrztu Polski. List intencyjny, na mocy którego został powołany komitet organizacyjny konferencji, podpisali: ks. kard. Gerhard Muller – prefekt Kongregacji Nauki Wiary i prof. Jan Szyszko – minister środowiska.

Sygnatariusze listu wyrazili troskę o stan środowiska, który ma wpływ na zdrowie oraz pomyślność obecnych i przyszłych pokoleń. Prof. Jan Szyszko nie ukrywa zadowolenia z faktu współpracy z Watykanem. Liczy, że naukowe spotkanie zakończy się konkretnymi wnioskami.

To wielkie wyróżnienie dla resortu dla resortu środowiska i wielkie wyróżnienie również dla mnie. Widocznie Stolica Apostolska zauważyła to, że Polska to kraj, który jest liderem w zakresie realizacji koncepcji zrównoważonego rozwoju i kraj, który przedstawił tę koncepcję na 21. konferencji stron konwencji klimatycznej w Paryżu. Te postulaty zostały tam ujęte – mówi minister Jan Szyszko.

Z ramienia Watykanu w warszawskiej Konferencji wezmą udział eksperci z zakresu teologii. Ministerstwo Środowiska zaprosi naukowców, którzy będą mówić o koncepcji zrównoważonego rozwoju.

Wcześniej w Sejmie odbyły się już dwie konferencje poświęcone zrównoważonemu rozwojowi Polski i Europy w oparciu o Encyklikę Ojca św. Franciszka „Laudato Si”. Spotkania organizowały m.in. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, KP PiS, Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski i „Solidarność”.

Warsaw

Banner 468 x 60 px