Log In

JSW i PGNiG Termika podpisały list intencyjny

Jastrzębska Spółka Węglowa podpisała list intencyjny z PGNiG Termika dotyczący sprzedaży Spółki Energetycznej „Jastrzębie” – podała JSW w komunikacie.
Na mocy listu, JSW oraz PGNiG Termika zobowiązały się prowadzić negocjacje „w dobrej wierze w celu zwarcia transakcji”.

Jak podano, w terminie 3 dni roboczych od dnia podpisania listu PGNiG Termika ma wystąpić do UOKiK o zgodę na realizację transakcji. JSW z kolei ma wystąpić do swoich obligatariuszy lub spowodować, że SEJ wystąpi do obligatariuszy SEJ celem uzyskania zgód lub oświadczeń woli niezbędnych do realizacji transakcji.

Na koniec kwietnia PGNiG Termika złożyła JSW warunkową ofertę wiążącą dotyczącą nabycia akcji Spółki Energetycznej „Jastrzębie”. Wtedy także SEJ z grupy JSW zawarła z PGNiG Termika umowę sprzedaży 100 proc. akcji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej za 190,4 mln zł.

Spółka Energetyczna „Jastrzębie” zajmuje się wytwarzaniem energii elektrycznej i ciepła dla potrzeb kopalni Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz innych odbiorców przemysłowych, a także produkcją ciepła dla ludności, którego dystrybucją zajmuje się PEC. SEJ dostarcza do PEC ok. 0,9 PJ energii cieplnej rocznie, co stanowi 60 proc. całkowitej produkcji ciepła przez SEJ. Dodatkowo, SEJ zajmuje się wytwarzaniem sprężonego powietrza i chłodu dla kopalń JSW.

( PAP )

Warsaw

Banner 468 x 60 px