Log In

Reindustrializacja szansą dla PGNIG

Reindustrializacja to dla PGNIG szansa na zwiększenie udziałów w rynku – powiedział Maciej Woźniak, wiceprezes PGNiG ds. handlowych podczas konferencji PETROBIZNES 2016. Partnerem Głównym wydarzenia jest PGNiG.

Obecnie stopień zużycia gazu w Polsce w przemyśle jest dużo niższy w porównaniu z krajami Europy Zachodniej. Reindustrializacja może zwiększyć popyt na gaz w gospodarce, chcemy to wykorzystać powiększając nasze udziały w rynku  – wyjaśnił wiceprezes Maciej Woźniak. – Obecnie podpisujemy nowe długofalowe umowy z naszymi strategicznymi partnerami, jak choćby niedawno z Grupą Azoty – dodał.

Według wiceprezesa Macieja Woźniaka PGNiG przygotowuje się do wykorzystania szans wynikających z regulacji UE związanych z paliwami alternatywnymi (LNG i CNG) korzystając z Terminala LNG. – Planujemy wprowadzenie usługi bunkrowania (tankowania) statków na Bałtyku czy rozwój sieci dystrybucji gazu CNG nie tylko w miastach, ale również na głównych szlakach drogowych w Polsce. Zamierzamy również budować sieć stacji regazyfikacyjnych LNG, szczególnie na obszarach nie objętych jeszcze siecią gazociągową – podkreślił.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px