Log In

Nowy Crafter – praktyczny, oszczędny i innowacyjny jak nigdy dotąd, wyznacza nowe standardy w klasie

  • 4 modele bazowe, 3 długości i 3 wysokości nadwozia
  • dostępny z napędem na przednią lub tylną oś, a także z napędem na cztery koła 4MOTION, w połączeniu z mechaniczną lub automatyczną skrzynią biegów
  • całkowicie nowa konstrukcja, nadwozie o współczynniku oporu powietrza, wynoszącym jedynie 0,33
  • wyposażony w najnowszej generacji silniki Diesla
  • w ofercie szeroka gama systemów asystujących kierowcy
  • produkcja nowego Craftera rozpocznie się w nowym zakładzie Volkswagena we Wrześni

 

Poznań, 28 lipca 2016 r. – Rozwiązania technologiczne ukierunkowane na potrzeby klienta i jak najniższe koszty eksploatacyjne: taki cel przyświecał inżynierom przy projektowaniu nowego Craftera. Nowe dostawcze auto Volkswagen opracował zgodnie z potrzebami i wymaganiami różnych grup użytkowników. Właśnie dlatego już za chwilę nowy Crafter będzie osiągał najlepszą wydajność w swojej klasie pojazdów w ponad 6 kategoriach.

Użytkownik w centrum uwagi

Jakie rodzaje systemów pomogą kierowcom w wewnętrznej komunikacji w mieście? Jak pojazdem dostawczym łatwiej manewrować w błotnistym terenie? Jak zapobiec wypadkom powodowanym przez zmęczonych kierowców na długich trasach? W celu uzyskania odpowiedzi na powyższe pytania, a dokładnie – zrozumienia oczekiwań i wymagań użytkowników, w fazie rozwoju nowego Craftera inżynierowie Volkswagena towarzyszyli dużej liczbie klientów w ich codziennej pracy za kierownicą samochodów dostawczych. Tylko w ten sposób inżynierowie mogli dokładnie zrozumieć to, czego klienci rzeczywiście potrzebują i które systemy są niezbędne do skutecznego spełnienia ich wymagań. Dzięki temu nowy Crafter oferuje innowacyjne rozwiązania dostosowane do różnych rodzajów użytkowania samochodu dostawczego.

Najlepszy w dziedzinach kosztów eksploatacji i ochrony środowiska

Najnowsze silniki Diesla, oferowane do napędu kolejnej generacji Craftera oraz na nowo zaprojektowane nadwozie zapewniają mu najniższe w klasie – zużycie paliwa oraz emisję szkodliwych substancji. Niezawodne jednostki napędowe – przeznaczone do pracy zarówno na krótkich, jak i na długich dystansach – zapewniają bezproblemowe użytkowanie. Nowy Crafter wysoko punktuje także w kategoriach trwałości podzespołów oraz kosztów serwisu. Wszystko to pozytywnie wpływa na niski całkowity koszt użytkowania samochodu.

Znakomita funkcjonalność oraz praktyczność

Dzięki optymalnie wykorzystanej przestrzeni ładunkowej, pakowność nowego Craftera jest maksymalna. Nowy dostawczy Volkswagen sprytnie łączy jednocześnie ogromną ładowność i minimalne wymiary zewnętrzne. Sprawia to, że samochód jest bardzo zwrotny, a zarazem łatwy w obsłudze – niezależnie od tego, jak bardzo jest załadowany. Nowy Crafter, pod względem długości oraz pojemności przestrzeni ładunkowej, przewyższa zarówno swojego poprzednika, jak i konkurentów.

Każdy użytkownik znajdzie wersję dla siebie

Po raz pierwszy w historii Crafter oferuje tak wiele możliwości łączenia jednostek napędowych, skrzyń biegów oraz rodzajów napędu dla wszystkich wersji nadwozia. Nowy silnik „EA 288Nutz” – 2,0-litrowy TDI – został opracowany specjalnie na potrzeby nowego Craftera i jest dostępny w czterech wariantach mocy. Klienci mogą wybierać między jednostką o mocy 75kW (102KM), 90kW (122KM) oraz 103 kW (140 KM). Mogą także zdecydować się na najmocniejszy wariant tego silnika – TDI biturbo – o mocy 130 kW (177KM). Wybór jednostek napędowych zależy od rodzaju układu przeniesienia napędu. Klienci będą mogli zamówić nowego Craftera z napędem na oś przednią lub tylną, a także z napędem na cztery koła 4MOTION. Dodatkowo będą mogli wybrać rodzaj skrzyni biegów. Taka różnorodność wyboru silnika, układu przeniesienia napędu i przekładni nie była, jak dotychczas, spotykana w tym segmencie aut.

Jakby tego było mało, nowy Crafter będzie dostępny w trzech długościach, w zależności od wersji nadwozia. Dodatkowo, wersja Furgon będzie miała trzy odmiany wysokości dachu. Innymi słowy, klienci będą mogli skonfigurować nowego Craftera dokładnie tak, jak będą potrzebowali do swojej pracy. Każdy klient znajdzie odpowiednią dla siebie konfigurację – silnik, rodzaj napędu, przekładnię, długość pojazdu oraz wysokość nadwozia. W sam raz do zaspokojenia potrzeb firmy.

Najnowsze systemy wspomagające kierowcę

Nowy Crafter wyznacza zupełnie nowe standardy w segmencie dużych furgonów w dziedzinie dostępnych systemów wspomagania kierowcy. Zadaniem tych systemów jest optymalna ochrona pasażerów poprzez zastosowanie aktywnych i pasywnych układów bezpieczeństwa we wszystkich sytuacjach podczas użytkowania auta. Dzięki elektro-mechanicznemu układowi kierowniczemu, który w tej klasie pojazdów zastosowano po raz pierwszy, nowy Crafter może być wyposażony w wyjątkowo dużą liczbę systemów wspomagania kierowcy – czynnych, takich jak ESP ze stabilizacją toru jazdy przyczepy, adaptacyjny tempomat ACC, system automatycznego hamowania po kolizji, system korekty toru jazdy w przypadku bocznych podmuchów wiatru (opcjonalny), asystent manewrowania z przyczepą i wiele więcej… Systemów w ofercie jest mnóstwo, także tych z zakresu bezpieczeństwa biernego – m.in. poduszki powietrzne z przodu, boczne oraz kurtynowe dla kierowcy i pasażerów oraz obszerna gama systemów informacyjno-ostrzegawczych, jak kamera cofania, czujniki parkowania oraz system ostrzegania o ruchu za pojazdem – Rear Traffic Alert. Reflektory wykonane w technologii LED, wraz z funkcją doświetlania zakrętów oraz asystentem świateł Light Assist, zapewniają znakomitą widoczność drogi. Crafter będzie mógł także korzystać z serwisów internetowych, które będą dostosowane do specyficznych potrzeb użytkowników.

Całkowicie nowe podejście do projektowania

Nowy Crafter został skonstruowany zgodnie z całkowicie nową koncepcją projektowania pojazdów użytkowych Volkswagena. U jej podstaw leży przekonanie, że – szczególnie w segmencie aut użytkowych – każdy samochód powinien być maksymalnie funkcjonalny i jak najlepiej dopasowany do potrzeb bardzo zróżnicowanej grupy odbiorców. Dlatego Craftera opracowano na nowo od podstaw, co już na pierwszy rzut oka widać po nowej stylizacji zarówno nadwozia, jak i wnętrza.

Konstrukcja nowego Craftera w dużej mierze opiera się na założeniu, że od Transportera – głównego auta dostawczego w portfolio Volkswagena –większy brat przejmie jakość wykonania, materiały we wnętrzu, design oraz solidność konstrukcji, których jeszcze nie miał.

Nowa fabryka specjalnie dla nowego Craftera

Dla nowego Craftera został zbudowany nowy zakład produkcyjny we Wrześni. Obiekt ten jest drugim miejscem produkcji Volkswagenów w Polsce; pierwszy jest zlokalizowany w Antoninku pod Poznaniem, gdzie działa już od ponad 20 lat. Zakład, w którym będzie produkowany Crafter, zajmuje powierzchnię blisko 220 hektarów, co odpowiada powierzchni około trzystu boisk piłkarskich. Gdy fabryka zacznie działać na pełnych obrotach, będzie w niej pracować ponad 3.000 osób. Dodatkowo, w okolicy powstanie również kilka zakładów firm zaopatrzeniowych, co stworzy kolejne miejsca pracy.

Warsaw

Banner 468 x 60 px