Log In

Tauron zaprasza do elektrociepłowni

Tauron Ciepło, największy producent ciepła w konurbacji śląsko-dąbrowskiej już po raz kolejny zaprasza na Drzwi Otwarte do elektrociepłowni w Katowicach. Spółka w przesłanym do portalu górniczego nettg.pl komunikacie, zapewnia, że ramach II Dni Energii organizowanych przez Urząd Miasta w Katowicach, przygotowała szereg atrakcji dla mieszkańców miasta.

W sobotę (24 września) w godzinach od 12.00 do 18.00, podczas Drzwi Otwartych, mieszkańcy będą mogli odwiedzić elektrociepłownię przy ulicy do Siemianowickiej 60 i dowiedzieć się, w jaki sposób produkowana jest energia elektryczna oraz ciepło dostarczane do ich mieszkań.

Zmotoryzowanym udostępniony zostanie bezpłatny parking sąsiadujący z zakładem. Ponadto spółka zapewnia bezpłatny dojazd specjalnie w tym celu zorganizowanym transportem. Od godziny 11.15 do 16.15 z ulicy Młyńskiej 1 w Katowicach, co godzinę na chętnych będą oczekiwały specjalne busy kursujące do ZW Katowice.

– Na gości czekać będą nasi przewodnicy. Podczas wycieczki po elektrociepłowni w Katowicach zwiedzający będą mieli okazję m.in. poznać zasadę działania kotłów szczytowych. Zwiedzanie Zakładu będzie się odbywać co godzinę w maksimum 25 osobowych grupach, po uprzednim zapisaniu się na listę przy wejściu do elektrociepłowni – informuje Ryszard Ruzik dyrektor Zakładu Wytwarzania Katowice Tauron Ciepło.

Firma uruchamia też na katowickim rynku punkt konsultacyjny, gdzie w godzinach od 11 do 14 będzie można porozmawiać z przedstawicielami spółki na temat możliwości przyłączenia do sieci ciepłowniczej. Dodatkowo Tauron Ciepło przygotował wesołe i „energetyczne” atrakcje dla dzieci oraz ciekawą, rodzinną grę miejską. Chętnych do wzięcia udziału w grze miejskiej spółka zaprasza 24 września od godziny 11:00 na Plac Kwiatowy na katowickim rynku – miejsce zbiórki przy oznakowanym namiocie Taurona.

(www.nettg.pl)

Warsaw

Banner 468 x 60 px