Log In

Nowy Opel Vivaro Sport: sportowa elegancja codziennego bohatera

  • Eleganckie połączenie: dynamiczna stylistyka, wyjątkowa funkcjonalność i subtelne detale
  • Różnorodna ekspozycja: bogata oferta Opla na Targach Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze
  • Konsekwentny rozwój: największy udział marki Opel w segmencie lekkich pojazdów użytkowych od 2008 roku

Rüsselsheim. Lekkie użytkowe Ople doskonale radzą sobie na rynku. W ubiegłym roku firma zanotowała największą sprzedaż Vivaro, Movano i Combo oraz ich największy udział w segmencie lekkich pojazdów użytkowych od 2008 roku. Pierwsze półrocze 2016 roku okazało się jeszcze bardziej udane — sprzedaż trzech modeli w tym okresie wzrosła o 8,4 procent, do 58 226 egzemplarzy. U podstaw tego pozytywnego trendu leży fakt, że Opel posiada zróżnicowaną ofertę lekkich pojazdów użytkowych i może spełnić niemal każde życzenie klienta. Firma Opel będzie prezentować całą kompleksową ofertę na Targach Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze w dniach 22–29 września. Modele CorsaVan, Combo, Vivaro i Movano będzie można obejrzeć na stoisku Opla (D22) w hali 12, obok licznych wersji specjalistycznych i zabudów nadwozia.

Starając się zaspokoić jeszcze więcej indywidualnych potrzeb, firma Opel wprowadziła kolejną nowość rynkową: Opel Vivaro Sport łączy w sobie dynamiczną stylistykę podkreśloną subtelnymi detalami z typową funkcjonalnością lekkiego pojazdu użytkowego. Vivaro Sport to uniwersalny samochód wyróżniający się sportową elegancją. Nowa odmiana będzie dostępna w dwóch długościach, jako kombi, van oraz podwozie z podwójną kabiną. Samochód zadebiutuje obok innych modeli z bogatej oferty Opla na Targach Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze, które odbędą się w dniach 22–29 września.

„Opel Vivaro Sport to lekki pojazd użytkowy dla szczególnie aktywnych klientów” — powiedział Steffen Rasching, dyrektor ds. pojazdów użytkowych w firmie Opel. „Ta ekskluzywna odmiana jest kolejnym dowodem na to, że pojazdy użytkowe nie muszą być tylko praktycznymi „wołami roboczymi” z jak największą przestrzenią ładunkową. Mogą także wyróżniać się elegancją i komfortem na poziomie samochodu osobowego — w tym kompleksowym standardowym wyposażeniem oraz sportową stylistyką”.

Nowy Vivaro Sport charakteryzuje się wzornictwem i wyposażeniem, które rzadko bywa standardem w pojazdach tej klasy. Wybranym kolorom nadwozia towarzyszą srebrne lub czarne ozdobne pasy, które biegną wzdłuż boków pojazdu oraz maski i dachu, dynamizując sylwetkę Vivaro. 17‑calowe aluminiowe obręcze kół — opcjonalnie także w czarnym kolorze — podkreślają sportową estetykę. Pod wspólnymi kloszami umieszczono przednie reflektory i diodowe światła do jazdy dziennej. Samochód jest również wyposażony w światła przeciwmgielne.

Przyciemniane szyby z boku i z tyłu chronią pasażerów wersji Kombi przed promieniami słońca i wścibskimi spojrzeniami. Standardowa klimatyzacja zapewnia komfortową temperaturę we wnętrzu. Opcjonalne skórzane obicia tapicerki i welurowe dywaniki z kontrastującymi przeszyciami dodają luksusu w kabinie. Źródłem pokładowej rozrywki dla kierowcy i pasażerów Vivaro Sport jest nowoczesny system multimedialny IntelliLink Navi 50. Obsługuje on takie funkcje, jak strumieniowa transmisja dźwięku przez Bluetooth oraz automatyczne rozpoznawanie muzyki z urządzeń podłączonych przez port USB, a także sterowanie głosowe kompatybilnymi urządzeniami Apple przez Siri. Wkrótce klienci będą mogli zamówić opcjonalny nowy system IntelliLink Navi 80, który debiutuje na IAA. Dzięki bezpłatnej łączności z Internetem (do 2021 roku) przekazuje on cominutowe komunikaty o sytuacji na drogach, informacje o zatorach ulicznych, podawane z dokładnością do 100 metrów, oraz sugestie alternatywnej trasy. Pomaga to zaoszczędzić cenny czas i koszty w podróży służbowej. Tempomat z ogranicznikiem prędkości zwiększa wygodę jazdy za kierownicą, a asystent parkowania z czujnikami ultradźwiękowymi z tyłu pojazdu pozwala uniknąć uszkodzeń na parkingu.

Vivaro Sport może się także pochwalić sporą przestrzenią bagażową. Opcjonalny pakiet ładunkowy „Sport” nadaje styl i zapewnia ochronę tej części pojazdu. Pakiet obejmuje ciemnoszare panele boczne, praktyczne schowki i niebieskie oświetlenie.

Niezawodny i oszczędny silnik BiTurbo rozwija moc 92 kW/125 KM lub 107 kW/145 KM, zapewniając odpowiednią dynamikę jazdy (zużycie paliwa w cyklu miejskim: 6,4–8,0 l/100 km, w cyklu pozamiejskim: 5,3–6,0 l/100 km, w cyklu mieszanym 5,7–6,7 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 149–174 g/km). Dzięki ultranowoczesnej technologii pod maską, kompleksowemu wyposażeniu i subtelnym detalom stylistycznym Opel Vivaro Sport jest ciekawą propozycją dla tych, którzy potrzebują przestronnego lekkiego pojazdu użytkowego oferującego komfort na poziomie samochodu osobowego oraz sportowy wygląd.

Warsaw

Banner 468 x 60 px