Log In

Miliardowy kontrakt PGNiG i Orlenu

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz PKN Orlen podpisały w czwartek (28 września) kontrakt na sprzedaż paliwa gazowego. Kontrakt będzie obowiązywał od 1 października 2016 r. do 30 września 2021 r., a jego wartość została oszacowana na kwotę, która może wynieść ponad 7 mld zł – poinformowały portal góniczy nettg.pl służby prasowe PGNiG.  

– Jesteśmy dumni, że PKN Orlen – jeden z naszych największych partnerów handlowych – zdecydował się na przedłużenie współpracy z PGNiG. Zaufanie naszych klientów jest dla nas najcenniejsze – powiedział Piotr Woźniak, prezes PGNiG.

– Nowa umowa gazowa z PGNiG to ważny element budowania przewagi konkurencyjnej Grupy Orlen, gdyż gwarantuje to, co dla nas kluczowe: bezpieczeństwo dostaw oraz atrakcyjną cenę. Dodatkowo nowa umowa zastępuje stare kontrakty gazowe i jest lepiej dopasowana do naszych potrzeb jako odbiorcy paliwa gazowego – powiedział Wojciech Jasiński, prezes Orlenu.

Jednocześnie rozwiązana została umowa zawarta 2 czerwca 1997 r. na dostawy gazu ziemnego przez PGNiG do Zakładu Produkcyjnego w Płocku, która miała obowiązywać do 30 września 2017 r. oraz umowa na sprzedaż gazu ziemnego przez PGNiG do Anawilu, obowiązująca od 14 stycznia 1999 r. na czas nieokreślony.

– Kolejna umowa z tak dużym partnerem zawarta w tym roku, to efekt konsekwentnie realizowanej polityki wysokiej jakości sprzedaży. Oferujemy bezpieczne i zdywersyfikowane dostawy gazu, mamy rzetelną, rynkową i konkurencyjną ofertę cenową – dodał Maciej Woźniak, wiceprezes PGNiG ds. handlowych.

 

Warsaw

Banner 468 x 60 px