Log In

Podwójne zwycięstwo PEUGEOT 3008DKR w maratonie.

Pomimo wciąż trudnych warunków pogodowych na 7. etapie Rajdu Dakar, PEUGEOT 3008DKR odniósł kolejne podwójne zwycięstwo. Załogi Peterhansel / Cottret i Loeb / Elena dotarły do mety na dwóch pierwszych miejscach, utrzymując prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Etap ten stanowił pierwszą część dakarowego maratonu.

Drugi tydzień tegorocznej edycji Rajdu Dakar rozpoczął się długim i ciężkim etapem o charakterze maratonu. Aż do obozu w Uyuni (po etapie 8) zawodnicy nie mogą korzystać z żadnej formy zewnętrznej pomocy technicznej. Trasę maratonu tworzą etapy 7. i 8. o łącznej długości 1693 km, obydwa trudne i pełne wyzwań dla zawodników i maszyn. Po gwałtownych burzach i ulewach, jakie przeszły w ostatnich dniach przez region La Paz, trasa etapu 7. została nieco zmieniona, a długość odcinka specjalnego skrócono z pierwotnych 332 km do 161 km.

 

Załoga Peterhansel / Cottret odniosła drugie w tej edycji rajdu zwycięstwo etapowe, nieznacznie wyprzedzając na mecie Sébastiena Loeba i Daniela Elenę, który jechali jako załoga otwierająca stawkę. Przewaga Peterhansela i Cottreta nad kolegami z zespołu wyniosła 48 s. i dzięki temu mogli objąć prowadzenie w rajdzie. Cyril Despres i David Castera stracili na trasie 9 minut, co oznaczało dla nich spadek w klasyfikacji na czwarte miejsce – na trzecią pozycję wysunął się ich rywal Nani Roma.

 

W rozegranej w poniedziałek pierwszej partii maratonu, największe znaczenie ma oszczędzanie samochodu. Wszystkie samochody PEUGEOT 3008DKR zespołu fabrycznego dotarły do mety bez żadnej poważniejszej usterki technicznej. Na mecie etapu zawodnicy samodzielnie dokonają standardowego przeglądu swoich aut, według przećwiczonej przed rajdem procedury.

Warsaw

Banner 468 x 60 px