Log In

Zamieszanie wokół nowej taryfy PGNiG OD

W ubiegłotygodniowym komunikacie na temat zatwierdzenia nowej taryfy PGNiG Obrót Detaliczny Urząd Regulacji Energetyki podał, że będzie ona obowiązywała od 1 lutego 2017 r. jednak jak zwraca uwagę „Rz” taryfa wejdzie w życie później.
W komunikacie URE z 4 stycznia czytamy, że według informacji PGNiG Obrót Detaliczny, zatwierdzona w tym dniu taryfa zacznie obowiązywać od dnia 1 lutego 2017 r. Jednocześnie Urząd zastrzega, że zgodnie z ustawą Prawo energetyczne taryfa ma być wprowadzona nie wcześniej niż po upływie 14 dni i nie później niż do 45 dnia od dnia jej opublikowania.

Jednak spółka wyjaśnia, że w momencie publikowania przez URE komunikatu, nie było jeszcze decyzji o terminie wprowadzenia taryfy w życie. Zarząd spółki podjął decyzję w tej sprawie 5 stycznia. Zgodnie z nią nowa taryfa w zakresie obrotu paliwami gazowymi zacznie obowiązywać od dnia 18 lutego 2017 roku, czyli 45 dni od opublikowania.

Nowa taryfa ma obowiązywać do 31 marca 2017 roku i oznacza spadek cen paliw gazowych dla ponad 6,8 mln odbiorców. Dla gospodarstw domowych spadek wynosi 6 proc., a dla pozostałych odbiorców od 6 proc. do 8,7 proc. Bez zmian pozostają stawki opłat abonamentowych, co oznacza że średnie ceny w obrocie spadają o 6,6 proc.

Warsaw

Banner 468 x 60 px