Log In

Premier: energetyka – bezpieczeństwo i własne źródła

Bezpieczeństwo energetyczne, oparcie energetyki o własne źródła oraz konkurencyjność i nowoczesność to przesłanki, na których opiera się strategia energetyczna rządu – mówiła w czwartek (2 lutego) w Gorzowie Wielkopolskim premier Beata Szydło.

Premier uczestniczyła w otwarciu nowego bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Gorzów będącej oddziałem PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA.

Jak zaznaczyła Beata Szydło, strategia energetyczna rządu opiera się na dwóch przesłankach. Pierwszą z nich jest bezpieczeństwo energetyczne.

– Bezpieczeństwo energetyczne oznacza, że chcemy być niezależni, chcemy opierać naszą energetykę o nasz własne źródła.

Druga przesłanka – kontynuowała premier – to konkurencyjność i nowoczesność, „to, co będzie sprawiało, że Polska energetyka będzie oparta o nowoczesne technologie, dająca miejsca pracy, bezpieczna; czyste technologie, które będą, chroniły również nasze środowisko”.

Celem rządu – mówiła – jest „gospodarka oparta o nowoczesny przemysł i nowoczesne technologie”.

– Dzisiaj jesteśmy w obiekcie, który służy energetyce, ale przecież energetyka to również powiązanie z górnictwem, z węglem, to gaz i to w szerokim wymiarze bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju – mówiła szefowa rządu.

Premier podkreśliła, że to przykład tego, jak rząd będzie zmieniać polską gospodarkę, „w którym kierunku podążać będzie polski przemysł”. Jak zaznaczyła, w programie odpowiedzialnego rozwoju wicepremiera Mateusza Morawieckiego rząd PiS bardzo wiele uwagi poświęcają odbudowie polskiego przemysłu.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px