Log In

O przyszłości rynku łączności elektronicznej – spotkanie szefów resortów cyfryzacji i urzędów regulacyjnych z krajów Grupy V4

W poniedziałek, 6 lutego, w Sejmie na wspólnych obradach spotkali się przedstawiciele ministerstw cyfryzacji i urzędów regulacyjnych rynku łączności elektronicznej z czterech krajów Grupy Wyszehradzkiej.  Rozmowom przewodniczyli prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Marcin Cichy oraz wiceminister cyfryzacji Marek Zagórski.

Spotkanie odbyło się w związku z bieżącą dyskusją europejską nad projektem dyrektywy ustanawiającej Europejski Kodeks Łączności Elektronicznej (European Electronic Communication Code). Głównym celem proponowanych przez Komisję Europejską zmian jest wspieranie rozwoju dostępu do nowoczesnej infrastruktury telekomunikacyjnej i Internetu dla mieszkańców Unii Europejskiej, usług rynku łączności elektronicznej oraz zapewnienie wysokiego poziomu ochrony konsumentów w dynamicznie zmieniającym się środowisku cyfrowym.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński przesłał uczestnikom spotkania list, w którym zwrócił uwagę na ogromne zaangażowanie, jakiego wymagać będzie od państw europejskich rozwój sektora łączności elektronicznej w Unii. – W naszym interesie – interesie państw Grupy Wyszehradzkiej – jest zajęcie wspólnego stanowiska – napisał marszałek.

Tagged under

1°C

Warsaw

Mostly Clear

Humidity 59%

Wind 11.27 km/h

  • 26 Mar 20188°C0°C
  • 27 Mar 20184°C1°C
Banner 468 x 60 px