Log In

Nowy PEUGEOT 308 – ofensywa zaawansowanych technologii

PEUGEOT inauguruje drugi rozdział historii bestsellerowego samochodu z ponad 760 000 sztuk wyprodukowanych od pierwszego dnia istnienia na rynku. Nowy PEUGEOT 308 wkracza w kolejny etap z hasłem przewodnim ustawicznego dążenia do doskonałości.
Nowa generacja PEUGEOT 308 jest istotnym etapem na drodze budowania ekskluzywności marki PEUGEOT dzięki zastosowaniu szerokiego wachlarza zaawansowanych technologii w nadwoziu i bardziej wyrafinowanej stylistyce.
Ten na wskroś samochód przyszłości jest wzbogacony o łączność ze światem dzięki funkcji Mirror Screen, a pokładowe systemy telematyczne zyskują nowy pojemnościowy ekran i system nawigacji 3D z dostępem do internetu.
Nowy PEUGEOT 308 został wyposażony w 100% systemów wspomagania prowadzenia, zaprezentowanych ostatnio w nowych SUV-ach PEUGEOT 3008 i 5008. Dzięki tym systemom samochód należy do ścisłej czołówki rynkowej.
Nowy PEUGEOT 308 ma unikatową w swoim segmencie ofertę zespołów napędowych. Udoskonalone właściwości jezdne zawdzięcza między innymi automatycznej, 8-stopniowej skrzyni biegów. Kolejną nowością jest wysokoprężna jednostka BlueHDi 130 S&S. Ta energetycznie efektywna jednostka napędowa pozwala marce PEUGEOT przygotować się z wyprzedzeniem do przyszłej normy Euro 6.c, która będzie wymagała zastosowania nowych systemów oczyszczania spalin w silnikach benzynowych i wysokoprężnych.

Bardziej dynamiczna sylwetka
Nowy PEUGEOT 308 wyróżnia się rasową, płynną sylwetką. Pełen ekspresji styl jest taki sam dla wszystkich pięciu poziomów wyposażenia: Access, Active, Allure, GT i GTi by Peugeot Sport. Sylwetka wyróżnia się zrównoważonymi proporcjami zarówno w wersji hatchback, jak i SW (wersja kombi). Dzięki skróconemu przedniemu i tylnemu zwisowi, Nowy PEUGEOT 308 zachował swą wzorową zwrotność. Czysta linia nadwozia wręcz przylegającego do podzespołów mechanicznych nadaje mu atletyczny i dynamiczny wygląd.

 

Z przodu, bardziej poziomo umieszczona maska styka się z niemal pionową osłoną chłodnicy. We wszystkich wersjach gamy, w górnej części osłony chłodnicy pojawia się nazwa marki, którą zwieńcza umieszczone w samym środku logo lwa. Niezależnie od poziomu wyposażenia, ten sam wbudowany w reflektory charakterystyczny układ świateł dodaje ostrości „spojrzeniu” nowego PEUGEOT 308. Nowe halogenowe reflektory o eliptycznym odbłyśniku są dostępne dla trzech pierwszych poziomów wyposażenia. Wyższe poziomy – GT i GTi by Peugeot Sport – wyposażono w oświetlenie typu Full LED.

 

Wyróżniające się szczególnie dynamicznym, agresywnym rysunkiem dwie wersje zderzaków podkreślają charakter nowego PEUGEOT 308. Pierwsza jest przeznaczona dla poziomów wyposażenia Access, Active i Allure, natomiast druga jest zarezerwowana dla poziomów GT i GTi. Umieszczone w ich dolnej części trzy duże wloty powietrza zapewniają skuteczne chłodzenie silnika. W bocznych wlotach umieszczone zostały reflektory przeciwmgielne.

 

Dla poziomu wyposażenia Allure, nowy PEUGEOT 308 zyskuje trzy nowe modele felg aluminiowych:
– w standardzie: 16-calowe felgi „ZYRCON”. Mają wyjątkowo niski współczynnik Cx. Przyczynia się to do zwiększenia efektywności energetycznej samochodu, a w konsekwencji do obniżenia zużycia paliwa;
– w opcji: nowe, dwukolorowe, diamentowane, 16-calowe felgi „JADE”;
– również w opcji: nowe, dwukolorowe, diamentowane, 18-calowe felgi „SAPHIR BLACK”.

 

Wprowadzenie do oferty nowych silników Euro 6.c wymusiło modyfikację pokrywy wlewu paliwa w nowym PEUGEOT 308. Dotychczasową okrągłą pokrywę zastąpiła pokrywa prostokątna, aby móc pomieścić otwór wlewowy płynu AdBlue®.

 

Tył samochodu zdobi włączony obecnie na stałe charakterystyczny układ świateł z motywem trzech pazurów. W wersji hatchback wnętrza reflektorów są przyciemnione dla wzmocnienia efektu dynamicznego wyglądu samochodu.

 

W dniu wprowadzenia nowego PEUGEOT 308 do sprzedaży dostępnych będzie dziesięć kolorów nadwozia, w tym nowy kolor Złoty Pyrite, wchodzący na miejsce Szarego Aluminium. Kultowa wersja GTi będzie dostępna w unikatowej, nowej dwubarwnej edycji Coupe Franche, łączącej Niebieski Magnetic z Czarnym Perla Nera.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px