Log In

MZA podpisało umowę na dostawę i finansowanie autobusów elektrycznych

Miejskie Zakłady Autobusowe (MZA) w Warszawie 18 lipca podpisało z konsorcjum Solaris Bus&Coach i BZ WBK Leasing umowę na dostawę i finansowanie zakupu dziesięciu nowych autobusów elektrycznych.
Zgodnie z umową zwycięskie konsorcjum dostarczy i sfinansuje Warszawie zakup dziesięciu 12-metrowych, elektrycznych autobusów miejskich Urbino 12 electric.

Łączna wartość umowy opiewa na ponad 30 milionów złotych. Dziesięć nowych elektrycznych autobusów ma wyjechać na ulice stolicy na początku 2018 roku.

Będzie to już druga dostawa bateryjnych Solarisów dla największego autobusowego przewoźnika w Polsce. MZA pierwsze autobusy elektryczne zamówiły w listopadzie 2014 roku, elektryczne 12-metrowe Solarisy w liczbie 10 sztuk kursują na linii nr 222.

W listopadzie ubiegłego roku MZA podpisały natomiast umowę z konsorcjum firm w składzie: Ursus, AMZ Kutno i Ursus Bus, które dostarczy spółce dziesięć nowych miejskich autobusów elektrycznych. Całkowita wartość brutto tej umowy wynosi 24,981 mln zł. Dostawa autobusów w ramach tego zamówienia ma zostać zrealizowana do dnia 21 lipca 2017 r.

Według zapowiedzi Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie, do 2020 roku po ulicach stolicy będzie kursowało 130 autobusów z napędem elektrycznym.

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px