Log In

Nissan zaprezentował model LEAF NISMO Concept na Salonie Samochodowym w Tokio

LEAF NISMO Concept: flagowy elektryczny Nissan w wydaniu NISMO gwarantującym emocje z jazdy

Nowy Nissan LEAF, wprowadzony na rynek we wrześniu, wyposażony jest w najnowszą generację systemu ProPILOT, który umożliwia autonomiczną jazdę jednym pasem autostrady. Do wyposażenia samochodu należy także ProPILOT Park — pierwszy system w japońskim samochodzie, który pomaga w parkowaniu, automatycznie sterując przyspieszeniem, hamowaniem, zmianą przełożeń i hamulcem postojowym. Kolejnym interesującym rozwiązaniem w nowym Nissanie LEAF jest e‑Pedal, który pozwala kierowcy ruszać, zwiększać i zmniejszać prędkość, zatrzymywać się i utrzymywać samochód w bezruchu za pomocą jednego tylko pedału przyspieszenia.

Nowy LEAF w wersji NISMO Concept wyróżnia się nowym sportowym nadwoziem zaprojektowanym przez NISMO, czyli dział firmy Nissan odpowiedzialny za sporty motorowe i tuning. Zastosowanie wyścigowej technologii NISMO w nadwoziu samochodu zaowocowało poprawą własności aerodynamicznych i zmniejszeniem siły nośnej bez uszczerbku dla doskonałego współczynnika oporu aerodynamicznego, jakim charakteryzuje się LEAF. W czarnym wnętrzu pojawiły się typowe dla NISMO czerwone akcenty, tworzące klimat emocji i wyczynowych osiągów.

LEAF NISMO Concept dostarcza prawdziwych emocji na drodze. Jest to zasługa sportowo zestrojonego zawieszenia i wyczynowych opon, a także specjalnie zaprogramowanego komputera, który zapewnia dynamiczne przyspieszenie przy każdej prędkości. LEAF NISMO Concept łączy przyjazny dla środowiska charakter samochodu elektrycznego z emocjonującymi wrażeniami za kierownicą, które od zawsze są znakiem firmowym marki NISMO.

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px