Log In

Kolejna zmiana produkcyjna dla modeli Peugeot Expert i Traveller oraz Citroena Jumpy i SpaceTourer

-Czwarta zmiana produkcyjna
-Utrzymanie nocnej zmiany obowiązującej od września 2016 roku
-Rekrutacja 600 pracowników tymczasowych zatrudnionych do maja 2018 roku

Sukces handlowy modeli Peugeot EXPERT1 i Citroën JUMPY1 oraz Peugeot TRAVELLER2 i Citroën SPACETOURER2 produkowanych w Hordain od maja 2016 roku zaważył o podjęciu przez Grupę PSA decyzji stworzenia czwartej zmiany produkcyjnej i zatrudnieniu dodatkowych 600 pracowników do maja 2018 roku.

W związku z utworzeniem czwartej zmiany zakład w Hordain zatrudni na czas przejściowy, do 18 miesięcy pracowników głównie z branż związanych z produkcją: pracowników montażowych, operatorów wózków widłowych, pracowników utrzymania ruchu, automatyków, specjalistów ds. systemów produkcyjnych, itp. Kandydaci mogą aplikować bezpośrednio do współpracujących z Grupą PSA firm pośrednictwa pracy (Adecco, Crit, Manpower, Proman i Synergie) lub do zrzeszenia pracodawców Alliance Emploi.

Dodatkowo zakład przedłuża działanie nocnej zmiany utworzonej we wrześniu 2016 roku i przewidzianej pierwotnie na pół roku na potrzeby wprowadzenia na rynek nowych modeli produkowanych w zakładzie. W marcu 2017 roku nocna zmiana została przedłużona na kolejne 12 miesięcy.

Decyzje skomentował Patrice LE GUYADER, dyrektor Centrum Produkcyjnego Nord – „Do utworzenia jeszcze jednej zmiany produkcyjnej skłonił nas sukces modeli w Europie i konieczność dostosowania się do dynamicznie rosnącej sprzedaży. To doskonała wiadomość dla nas wszystkich i nagroda za naszą zespołową, odpowiedzialną, ciężką i płynną pracę, skoncentrowaną na spełnianiu oczekiwań klientów”.

Sukcesy handlowe przekładają się na dynamikę produkcji samochodów dostawczych Grupy PSA, której celem jest wzmocnienie pozycji lidera w Europie i potrojenie sprzedaży na rynkach pozaeuropejskich do 2021 roku.

Modele produkowane w Hordain wpisują się w ramy core model strategy Grupy, zapoczątkowanej uruchomieniem planu Push to Pass w 2016 roku i podtrzymywanej w odpowiedzi na oczekiwania klientów inauguracjami modeli o światowym zasięgu. Od października 2017 roku modele Peugeot EXPERT i Citroën JUMPY są produkowane także w Ameryce Łacińskiej. Z początkiem pierwszego kwartału 2018 roku będą również produkowane w Rosji.

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px