Log In

Dwa salony dealerskie BMW otrzymały potwierdzenie najwyższych standardów zrównoważonego rozwoju.

M-Cars Kraków oraz Premium Arena Kalisz uzyskały prestiżowy certyfikat „BMW Sustainable Dealership”, poświadczający zastosowanie zaawansowanych technologii z zakresu ekologicznego budownictwa. W roku 2018 certyfikację otrzyma 4 kolejnych dealerów BMW w Polsce.

Zrównoważony rozwój jest jednym z fundamentów strategii BMW Group, a firma wyznacza sobie najwyższe standardy we wdrażaniu tego typu rozwiązań w każdym obszarze. Kompleksowe podejście do odpowiedzialnego biznesu wyraża się m.in. w specjalnym programie dla dealerów. Po spełnieniu kryteriów BMW Group w zakresie efektywności energetycznej budynków przy jednoczesnym zmniejszeniu ich wpływu na środowisko i kosztów eksploatacji, mogą ubiegać się o certyfikat „BMW Sustainable Dealership”.

Do grona salonów wyróżnionych prestiżowym certyfikatem BMW Group dołączyło właśnie dwóch autoryzowanych dealerów marki: M-Cars Kraków oraz Premium Arena Kalisz. Oba obiekty otrzymały Srebrny Certyfikat „BMW Sustainable Dealership”. Do tej pory jedynym w Polsce oraz pierwszym na świecie obiektem wybudowanym według standardów firmy był salon ZK Motors w Kielcach, który w 2016 roku otrzymał Złoty Certyfikat.

Dwa nowe certyfikaty są początkiem akcji wdrożenia wyższego poziomu ekologii w całej sieci dealerskiej BMW Group w Polsce. W 2018 roku nowe certyfikaty zgodne z programem BMW Group otrzymają 4 kolejne salony. Dodatkowo wszystkie nowe salony sprzedaży są budowane zgodnie ze standardami niezbędnymi do uzyskania certyfikacji co najmniej na poziomie srebrnym. Budynki oceniane są pod względem takich parametrów, jak geometria i architektura, standardy izolacyjne, optymalizacja zużycia energii i wody, zastosowanie rozwiązań i materiałów przyjaznych dla środowiska, oraz komfort i bezpieczeństwo użytkowania obiektu.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px