Log In

Większy zasięg, duża ładowność: udoskonalony Nissan e-NV200 zmienia zasady gry w segmencie małych samochodów dostawczych

  • Nowy, zaawansowany akumulator zapewnia dłuższy zasięg o ponad 60% na jednym ładowaniu, bez zmniejszania ładowności
  • Zaprojektowany, by poprawiać jakość powietrza w centrach europejskich miast i umożliwić firmom realizację końcowego etapu dostaw stuprocentowo elektrycznymi pojazdami
  • Dostawy modelu w Europie rozpoczną się wiosną 2018 roku

Przełomowy samochód dostawczy, Nissan e-NV200 ze stuprocentowo elektrycznym napędem, łączy w sobie cechy wielokrotnie nagradzanego modelu Nissan NV200 z rozwiązaniami zastosowanymi w nowym Nissanie LEAF, rynkowym liderze sprzedaży. Tym samym, e-NV200 oferuje firmom funkcjonalny, zeroemisyjny pojazd pełen innowacyjnych technologii.

Od wiosny 2018 roku Nissan wprowadzi do Europy zeroemisyjny samochód dostawczy o najdłuższym zasięgu w historii. Osiągnięto go dzięki nowemu akumulatorowi o mocy 40 kWh. Nissan e-NV200 ma teraz zasięg dłuższy o 60% przy niezmienionych wymiarach przestrzeni ładunkowej i pojemności. Ponadto model wyposażono w bezstopniową skrzynię biegów, która ułatwia jazdę i czyni ją bezpieczniejszą.

Od chwili wprowadzenia modelu na rynek europejski w 2014 roku sprzedano już ponad 15 000 egzemplarzy. Stuprocentowo elektryczny Nissan e-NV200, będący ucieleśnieniem wizji inteligentnej mobilności Nissana, stawia jeszcze jeden krok naprzód. Model zawdzięcza dłuższy zasięg akumulatorowi o większej pojemności oraz nowym rozwiązaniom z zakresu łączności. To sprawia, że elektryczny e-NV200 ma potencjał, by zmienić zasady gry w segmencie małych samochodów dostawczych.

Elektryczna furgonetka nie tylko pomaga przedsiębiorcom i ich firmom we wzmocnieniu proekologicznego wizerunku, ale także stanowi główny filar zobowiązania Nissana w ograniczaniu w centrach miast emisji CO2 i hałasu, które pochodzą z samochodów wykorzystywanych przez kierowców realizujących dostawy lub odbiór towarów. Dzięki wydłużeniu w e-NV200 zasięgu o ponad 100 km na jednym ładowaniu w porównaniu z dotychczasowym modelem wyposażonym w akumulator 24 kWh, jeszcze więcej firm i profesjonalnych kierowców będzie mogło realizować końcowy etap dostaw stuprocentowo elektrycznymi pojazdami

Działalność gospodarcza ma ogromny wpływ na zagęszczenie ruchu i jakość powietrza, zwłaszcza w centrach miast. Nissan e-NV200 pomaga w ograniczaniu emisji CO2 z tego źródła. Jako wiodący na świecie producent samochodów elektrycznych, Nissan pragnie pomagać zarówno firmom, jak i konsumentom w budowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości. Model e-NV200 odgrywa w tym kluczową rolę” – powiedział Gareth Dunsmore, dyrektor działu pojazdów elektrycznych Nissan Europe.

Nissan e-NV200 wyposażony w udoskonalony akumulator 40 kWh będzie dostarczany klientom w Europie od wiosny 2018 roku, a obecnie przyjmowane są pierwsze zamówienia na limitowaną edycję 2.ZERO, dostępną w 5-drzwiowej wersji dostawczej lub 7-miejscowej pasażerskiej wersji Evalia.

Szczegółowe informacje na temat nowego e-NV200

Nissan e-NV200: samochód dostawczy pełen innowacyjnych technologii

Nowy akumulator o pojemności 40 kWh w stuprocentowo elektrycznym modelu e-NV200 umożliwił wydłużenie zasięgu do 280 km według NEDC*, a w celu dokładniejszego odzwierciedlenia rzeczywistych warunków, udoskonalony Nissan e-NV200 przeszedł także procedurę testową WLTP*, która wykazała, że klienci mogą pokonać na jednym ładowaniu od 200 km w cyklu mieszanym do nawet 301 km w cyklu miejskim. To o ponad 60% więcej w porównaniu z poprzednią wersją modelu, dzięki czemu kierowcy mogą jeździć dłużej, korzystając z rozbudowanej europejskiej sieci szybkich ładowarek CHAdeMO. W Nissanie e‑NV200 zastosowano technologię akumulatorową znaną z nowego Nissana LEAF, który niedawno miał swoją premierę w Europie. Udało się to osiągnąć bez zwiększania wymiarów akumulatora, co pozwoliło zachować wymiary przestrzeni ładunkowej i dużą pojemność pojazdu. Kluczowe jest jednak to, że firmy i profesjonalni kierowcy mogą realizować końcowy etap dostaw stuprocentowo elektrycznymi pojazdami.

Nissan e-NV200 pracuje niemal bezgłośnie, co oznacza, że nie generuje drgań, hałasu mechanicznego ani dźwięku przy zmianie biegów. Elektryczny układ napędowy zapewnia natychmiastowy dostęp do pełnego momentu obrotowego. Płynne przyspieszanie umożliwia bezstresową podróż dla kierowcy oraz nieuciążliwe dostawy i odbiory dla mieszkańców. Bezstopniowa skrzynia biegów i system wspomagania ruszania pod górę ułatwiają jazdę, jednocześnie czyniąc ją bezpieczniejszą.

Nissan e-NV200 jest czymś znacznie więcej, niż tylko elektrycznym samochodem. To mobilna jednostka mocy z funkcją przesyłu energii w obu kierunkach. Oznacza to możliwość oddawania energii do sieci po podłączeniu pojazdu do systemu zasilania biura i firmowych pomieszczeń. Dzięki Vehicle-to-Grid, innowacyjnej technologii Nissana, umożliwiającej podłączenie pojazdu do sieci elektroenergetycznej, e-NV200 może oddawać nadwyżki energii, przyczyniając się do uzupełniania niedoborów w lokalnej sieci i stabilizowania jej obciążenia.

Przestronny, wszechstronny, o lepszych zdolnościach transportowych

Firmy mają do wyboru dwie wersje nadwozia – e-NV200 Van i e-NV200 Evalia. W obu wersjach klient otrzymuje funkcjonalne wnętrze z możliwością aranżacji półek, koszy i siedzeń w zależności od potrzeb. Wersja e-NV200 Van zapewnia łatwy załadunek, ponieważ krawędź przestrzeni załadunkowej znajduje się zaledwie 52 cm nad podłożem.

Stuprocentowo elektryczny Nissan e-NV200 Van dysponuje przestrzenią ładunkową wynoszącą 4,2 m³. To oznacza, że wewnątrz pojazdu zmieszczą się dwie pełnowymiarowe europalety lub ładunek o wadze do 701 kg. Do tego model jest wyposażony w szeroko otwierane tylne drzwi oraz parę bocznych drzwi przesuwanych, które ułatwiają załadunek. W razie potrzeby można również złożyć fotel pasażera z przodu, uzyskując powierzchnię w stylu małego biurka. Ponadto kierowca ma w zasięgu ręki wiele praktycznych schowków.

Dla klientów poszukujących pojazdu do przewożenia większej liczby osób doskonałym wyborem będzie e-NV200 Evalia. Funkcjonalny, modułowy układ siedzeń zapewnia mnóstwo przestrzeni na bagaże lub narzędzia. Obecnie jest to jedyny stuprocentowo elektryczny, siedmiomiejscowy van dostępny w Europie. Nissan e-NV200 Evalia to idealne rozwiązanie dla taksówkarzy i firm świadczących usługi przewozowe.

Udoskonalone technologie i łączność na miarę mobilnego biura

W zależności od wersji, Nissan e-NV200 może być wyposażony w wiele przydatnych technologii, na przykład w kolorową kamerę cofania ułatwiającą manewrowanie, łącze Bluetooth, inteligentny kluczyk oraz w pełni zintegrowany system nawigacji satelitarnej, który został udoskonalony w porównaniu z poprzednią generacją, zapewniając kierowcom e‑NV200 większą przyjemność z jazdy. Aplikacja NissanConnect EV pomaga w pełnym wykorzystaniu możliwości Nissana e-NV200, tak by jak najlepiej zaplanować trasę w ciągu dnia pracy. Z systemu można korzystać na smartfonie, tablecie lub komputerze. NissanConnect EV umożliwia właścicielom intuicyjne śledzenie i odbieranie raportów od kierowców w formie cyfrowej. Za jego pomocą można sprawdzać poziom naładowania akumulatora, uruchamiać ładowanie i zdalnie ustawiać klimatyzację w pojeździe (korzystając z aplikacji lub portalu You+Nissan). Wszystkie potrzebne klientom informacje – w tym stan naładowania i zużycie energii – są również wyświetlane za pomocą zestawu wskaźników wewnątrz pojazdu.

DANE TECHNICZNE

 

 

NOWY e-NV200 SV 2.ZERO

 

 

5-drzwiowa   wersja VAN

7-miejscowa   wersja EVALIA

 

 

Wersje

Van

Osobowy

 

Liczba drzwi

5 drzwi

5 drzwi

 

Liczba miejsc

2   miejsca

7 miejsc

 

SILNIK

Typ silnika elektrycznego

Synchroniczny   zmiennoprądowy

Maks. moc silnika 1)

80 kW /   109 KM

Maks. moment obrotowy 1)

254 Nm

Maks. obr./min

10 500

Typ energii

Elektryczna

 

 

 

AKUMULATOR

Typ

Laminowany   akumulator litowo-jonowy

Napięcie

Napięcie   znamionowe 360 V

Moc

40 kWh

Liczba ogniw

192

Ładowanie akumulatorów

6,6 kW

Czas ładowania

21,5 godz. (instalacja domowa 10 A)

7,5 godz. (zestaw naścienny 32 A)

40–60 min (80% — szybkie ładowanie)

 

 

 

ŁADOWARKA

Ładowarka pokładowa

6,6 kW

Szybka ładowarka

50 kW

 

 

 

PODWOZIE

Zawieszenie przednie

Niezależne,   kolumny MacPhersona

Zawieszenie tylne

Belka skrętna z resorami piórowymi

Układ kierowniczy

Ze   wspomaganiem elektrycznym

Układ hamulcowy

Siłownik   elektro-hydrostatyczny

Rozmiar felg

15”

Rozmiar opon

185 / 65   / R15

Min. średnica zawracania (wg   obrysu pojazdu)

11,1 m

Min. średnica zawracania (wg   śladu kół)

10,6 m

 

 

 

 

OSIĄGI

Zasięg (WLTP) – cykl miejski

301 km

Zasięg (WLTP) – cykl mieszany

200 km

Zasięg (NEDC)

280 km

Zużycie energii elektrycznej   (WLTP – cykl mieszany)

259   Wh/km

Emisja CO2 (cykl mieszany)

0 g

Prędkość maksymalna

123 km/h

Przyspieszenie (0–100 km/h)

14   sekund

 

 

 

MASY
(w kg)

Dopuszczalna masa całkowita (PTW)

2200

2250

Masa pojazdu gotowego do   jazdy

1558

1689

Maksymalna ładowność

662

561

Dopuszczalne obciążenie osi   (PTW)/przód

1056

1061

Dopuszczalne obciążenie osi   (PTW)/tył

1164

1189

Dopuszczalny nacisk na oś   przednią (PAW)

1180

1180

Dopuszczalny nacisk na oś   tylną (PAW)

1200

1200

Maks. uciąg

410

Maks. dopuszczalny nacisk   pionowy na hak holowniczy

75

Maks. nośność dachu

100

100

 

 

 

WYMIARY

Długość

4560 mm

4560 mm

Szerokość z lusterkami

2011 mm

2011 mm

Szerokość bez lusterek

1755 mm

1755 mm

Wysokość (bez obciążenia)

1858 mm

1858 mm

Rozstaw osi

2725 mm

2725 mm

Zwis przedni

985 mm

985 mm

Zwis tylny

850 mm

850 mm

Rozstaw kół

1530 mm

1530 mm

Prześwit (bez obciążenia)

153,4 mm

153,4 mm

 

 

 

WYMIARY   PRZESTRZENI ZAŁADUNKOWEJ

Maksymalna długość

2040 mm

2040 mm

Maksymalna szerokość

1500 mm

1500 mm

Maksymalna wysokość

1358 mm

1358 mm

Minimalna szerokość między nadkolami

1220 mm

1220 mm

Wysokość platformy ładunkowej   (bez obciążenia)

523,5 mm

523,5 mm

Kubatura przestrzeni ładunkowej (maks.)

4,2 m3

3,0 m3

Wszystkie   dane są orientacyjne, do potwierdzenia w ostatecznej homologacji

Podane   wartości dotyczą 5-drzwiowej wersji Van oraz 7-miejscowej wersji Evalia

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px