Log In

Prace nad projektem rozwoju elektromobilności

Spółka Lotos Paliwa rozpoczęła postępowanie przetargowe dotyczące opracowania koncepcji i realizacji komunikacji projektu rozwoju elektromobilności na stacjach paliw sieci Lotos w Polsce. Realizacja projektu LEM (Lotos Electro Mobility) ma potrwać do 2020 r.

Wiosną 2017 r. LOTOS wytypował 50 stacji w Polsce, które mają zostać wyposażone w punkty ładowania energii elektrycznej. Pierwsze z nich zostaną uruchomione na dwunastu stacjach zlokalizowanych na trasie Gdynia-Gdańsk-Warszawa, wzdłuż autostrady A1 i A2. Koszt całej inwestycji został wyceniony na ok. 1 mln euro i będzie w części pokryty ze środków unijnych.

Obecnie trwają też prace dotyczące wyboru partnera, który dostarczy urządzenia i technologię.

Lotos to polska grupa kapitałowa, która zajmuje się m.in. wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Do Lotosu należy jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, ktora znajduje się w Gdańsku, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa. Lotos zaopatruje w paliwa blisko jedną trzecią rynku w Polsce i posiada prawie 500 stacji paliw na terenie kraju.

Źródło: Portal górniczy

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px