Log In

DriveNow staje się stuprocentową spółką zależną BMW Group.

BMW Group nadal konsekwentnie stawia na mobilność przyszłości. Sixt pozostaje ważnym partnerem BMW Group. DriveNow odnosi sukcesy z ponad milionem klientów w trzynastu europejskich miastach.

Monachium. Wraz z nabyciem udziałów Sixt SE w spółce DriveNow BMW Group konsekwentnie dąży do stania się firmą mobilnościową zorientowaną na klienta. Umowa została podpisana pod warunkiem zatwierdzenia przez organy ochrony konkurencji. Wiodący dostawca usług mobilnościowych klasy premium oferuje swoim klientom wydajne, ekologiczne rozwiązania mobilnościowe. Przyszłościowy obszar usług mobilnościowych jest jednym z filarów strategii firmy NUMBER ONE > NEXT. Dlatego BMW Group stale poszerza swoją ofertę w zakresie mobilności na żądanie (DriveNow i ReachNow), parkowania (ParkNow) i ładowania samochodów elektrycznych (ChargeNow). Nabycie udziałów Sixt jest więc kolejnym logicznym krokiem po przejęciu Parkmobile LLC na początku stycznia tego roku, dzięki któremu BMW Group stała się wiodącym na świecie dostawcą rozwiązań cyfrowych w zakresie parkowania.

„W ciągu ostatnich siedmiu lat osiągnęliśmy z DriveNow niezwykły sukces. Zawdzięczamy to zaangażowaniu pracowników DriveNow oraz doskonałej współpracy z naszym partnerem joint venture, firmą Sixt. Sixt pozostanie dla nas w przyszłości silnym partnerem”, powiedział Peter Schwarzenbauer, członek zarządu BMW AG, odpowiedzialny za marki MINI, RollsRoyce i BMW Motorrad oraz za zaangażowanie klientów i Digital Business Innovation w BMW Group. „Do 2025 roku chcemy przekonać 100 milionów klientów do naszych ofert mobilnościowych klasy premium. Z DriveNow jako stuprocentową spółką zależną BMW Group dysponujemy wszystkimi możliwościami strategicznego rozwoju naszych usług. Doświadczenia naszych usług mobilnościowych są dla nas również istotne w odniesieniu do przyszłych flot autonomicznych, zelektryfikowanych i skomunikowanych”, kontynuuje Schwarzenbauer.
Niezależnie od nabycia udziałów Sixt w DriveNow BMW Group i Sixt będą kontynuować długoletnią udaną współpracę w zakresie dostaw samochodów BMW i MINI do floty Sixt.

„Wspólne stworzenie DriveNow w imponujący sposób pokazuje innowacyjność Sixt i BMW Group. Dziękujemy pracownikom DriveNow i BMW Group za ten sukces i z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszej strategicznej współpracy z BMW Group w ramach kontraktów na dostawę pojazdów marek BMW i MINI”, powiedział Alexander Sixt, członek zarządu ds. strategii zarządzania Sixt SE.

Firma DriveNow została założona w 2011 roku jako joint venture grupy BMW Group i Sixt SE w zakresie carsharingu klasy premium. Z usług tych korzysta już ponad milion klientów w trzynastu europejskich miastach. Na flotę składa się ponad 6000 pojazdów klasy premium marki BMW i MINI w całej Europie. We wszystkich lokalizacjach DriveNow dostępne są również elektryczne BMW i3.

„Dzięki flocie elektrycznej DriveNow nasi klienci przejechali w 2017 roku ponad 8 milionów kilometrów, czyli ponad 200 razy okrążyli Ziemię na napędzie elektrycznym. DriveNow nie tylko łagodzi zatory komunikacyjne i sytuację na parkingach w obszarach miejskich, ale również pomaga mobilności elektrycznej osiągnąć przełom”, powiedział Sebastian Hofelich, dyrektor zarządzający DriveNow. „Wspólnie z miastami i partnerami franczyzowymi z niecierpliwością oczekujemy dalszego aktywnego i zrównoważonego kształtowania mobilności miejskiej w przyszłości”, dodał Hofelich.

BMW Group stawia sobie za cel poprawę jakości życia na obszarach miejskich za pomocą swoich usług mobilnościowych. Wspólnie z różnymi partnerami i osobami odpowiedzialnymi w miastach przyczynia się do kształtowania zrównoważonej mobilności przyszłości.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px