Log In

Zmiany akcjonariacie Ursus Bus

Spółka Invest-Mot odkupiła od AMZ Kutno 29,26 proc. akcji w spółce Ursus Bus, specjalizującej się w produkcji autobusów elektrycznych, trolejbusów oraz tradycyjnych autobusów spalinowych.
Na mocy podpisanej umowy, spółka Invest-Mot, główny akcjonariusz Pol-Mot Holding, większościowego udziałowca Ursusa, nabyła od AMZ Kutno 29,26 proc. akcji spółki Ursus Bus. Pozostałe 70,74 proc. akcji w spółce Ursus Bus należy do Ursusa.

Jak podkreślono w komunikacie informującym o transakcji, jest ona jest zgodna ze strategią właściciela, która zakłada m.in. dywersyfikację oferty produktowej Ursusa oraz dalsze inwestycje w rozwój segmentu elektromobilności.

– Elektromobilność to jedna z szybciej rozwijających się gałęzi naszej gospodarki, a my chcemy zostać beneficjentem jej dalszego rozwoju, dlatego podjęliśmy decyzję o odkupieniu akcji od firmy AMZ Kutno – powiedział Andrzej Zarajczyk, prezes zarządu Pol-Mot Holding.

W ubiegłym roku Ursus Bus wygrała sześć przetargów na dostawę łącznie 100 pojazdów transportu publicznego, z czego zdecydowaną większość stanowiły autobusy elektryczne. Suma zamówień na ten rok przekroczyła 180 mln złotych. Największy przetarg – na dostarczenie 47 w pełni elektrycznych autobusów do Zielonej Góry, opiewał na kwotę 96,5 mln zł. Była to największa tego typu umowa w kraju i jedna z większych w Europie. Strategia rozwoju grupy Ursus zakłada osiągnięcie pozycji kluczowego producenta ciągników, maszyn rolniczych i innowacyjnych pojazdów elektrycznych w Polsce oraz ekspansję zagraniczną. Eksport odpowiada za około połowę przychodów spółki.

( CIRE )
Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px