Log In

Orlen rozwiązał umowę z dostawcą aplikacji Just Drive

Orlen zakończył współpracę z firmą Itmagintion Automotive, której aplikacja Just Drive umożliwiała płatność za kupione paliwo bezpośrednio z konta bankowego bez konieczności podchodzenia do kasy na stacji benzynowej.

 

W związku z niewywiązaniem się przez firmę Itmagintion Automotive, z postanowień umownych, Orlen podjął decyzję o wypowiedzeniu umowy o współpracy. Głównym powodem zakończenia współpracy była sytuacja, w której udostępniony klientom przez spółkę Itmagintion Automotive model funkcjonowania produktu był inny od uzgodnionego pomiędzy stronami. Pragniemy przy tym podkreślić, że Orlen, w każdym momencie współpracy z Itmagintion Automotive, działał i nadal działa zgodnie z postanowieniami umownymi i obowiązującymi przepisami prawa, a także dobrymi praktykami rynkowymi – napisał w komunikacie Orlen.
Spółka poinformowała również, że już od dnia udostępnienia aplikacji klientom, tj. 1 lutego tego roku Orlen podjął rozmowy z firmą Itmagintion Automotive, aby wypracować takie warunki współpracy, które pozwoliłyby na funkcjonowanie aplikacji Just Drive zgodnie z deklarowanym przez tą firmę i uzgodnionym z Orlenem scenariuszem biznesowym. Wszystkie podjęte próby znalezienia porozumienia okazały się według paliwowej spółki nieskuteczne. W konsekwencji Orlen podjął decyzję o wstrzymaniu dalszych rozmów.
Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px