Log In

Premier Mateusz Morawiecki w wizytą w Zakładach Cegielskiego

„Chcemy być lokomotywą rozwoju gospodarczego w całej Europie” – powiedział szef rządu podczas wtorkowej konferencji prasowej w Fabryce Pojazdów Szynowych w Poznaniu.

„Powoli odradza się polski przemysł. Dzięki współpracy pomiędzy polskimi przedsiębiorstwami pojawiły się nowe zlecenia. PKP Intercity zleciło remont 55 wagonów na kwotę blisko 500 mln zł ” poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Podczas wizyty w zakładzie Prezes Rady Ministrów spotkał się z pracownikami fabryki, a także zwiedził ją. „Zapoznałem się tutaj z dorobkiem polskiej nowoczesnej myśli technicznej, która może konkurować z najlepszymi na świecie” – stwierdził premier. Dodał, że „chcemy sięgać po jak najwyższe laury i oczywiście wierzę, że z takiego zakładu jak ten wyjdzie kolejny impuls rozwoju przemysłowego”.

Rozwój gospodarczy

Mateusz Morawiecki podkreślił, że „jesteśmy coraz bardziej zauważalną lokomotywą wzrostu. Tutaj w Poznaniu widać, jak rozwój gospodarczy i przemysłowy przekłada się na spadające bezrobocie”.

Premier wyraził przekonanie, że uda się powtórzyć sukces z 2017 r., kiedy w Polsce utworzono ponad połowę wszystkich miejsc pracy w przemyśle Unii Europejskiej dzięki wdrożonej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Szef rządu pogratulował także wszystkim pracownikom i pracodawcom Poznania tego, że bezrobocie plasuje się tam na poziomie 2%. Premier wyraził nadzieję, że Zakład Cegielskiego, to „dopiero kolejny początek wspaniałej historii w najbliższych latach i najbliższych dekadach”.

Przebywający z wizytą w Poznaniu Prezes Rady Ministrów złożył także wieniec pod pomnikiem upamiętniającym ofiary Czerwca 1956, który znajduje się przed siedzibą spółki H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px