Log In

Nowy Touareg w drodze przez Polskę do Pekinu

• premiera nowego Touarega już 23 marca w Chinach – największym dla Volkswagena rynku pod względem sprzedaży
• w drodze z fabryki w Bratysławie do Pekinu Touareg przejeżdża dziś przez Polskę, w sumie pokona ok. 15.000 km
• dwie poprzednie generacje flagowego SUV-a marki z Wolfsburga znalazły łącznie milion nabywców

Zamaskowany nowy Volkswagen Touareg wczoraj rozpoczął podróż z fabryki Volkswagena w Bratysławie na światową premierę w Pekinie. W ciągu zaledwie 3 tygodni samochód pokona trasę liczącą ponad 15.000 km, która przebiega przez Słowację, Austrię, Czechy, Polskę, Litwę, Łotwę, Estonię, Rosję, Kazachstan, Mongolię i Chiny. Pierwszy przystanek zaplanowano w Poznaniu. Touareg trzeciej generacji w ofercie Volkswagena jest kolejnym ważnym elementem wielkiej ofensywy modelowej. Samochód, który zajmuje zaszczytne miejsce w gamie, swoim wyrazistym designem, innowacyjnymi systemami asystującymi i sportowymi właściwościami jezdnymi świadczy o sile i możliwościach Volkswagena.

Szacuje się, że w ciągu najbliższych 5 lat popyt na SUV-y wielkości Touarega wzrośnie dwukrotnie. Już teraz samochody tego typu cieszą się popularnością i należą do jednego z najszybciej rosnących pod względem sprzedaży segmentów rynku. Tak jak modele dwóch poprzednich generacji nowy Touareg jest samochodem, który potrafi sprostać rozmaitym zadaniom. O jego sile i wszechstronności świadczą nie tylko mocny i wytrzymały zespół napędowy, ale również pneumatyczne zawieszenie, skrętne koła tylnej osi czy system, który zapobiega przechyłom nadwozia. Tak „uzbrojony” Touareg jest SUV-em jednocześnie dynamicznym w prowadzeniu i bardzo bezpiecznym.

We wnętrzu innowacyjny charakter nowego Touarega podkreśla Innovision Cockpit, czyli jeden z największych ekranów, który integruje wskaźniki i wyświetlacz systemu multimedialnego. Dzięki niemu dostęp do informacji i usług multimedialnych będzie niezwykle szybki i łatwy.

Światowa premiera nowego Touarega odbędzie się 23 marca w Pekinie. W Polsce samochód zostanie zaprezentowany podczas Poznań Motor Show w dniach 5-8 kwietnia. Do salonów nowy Touareg trafi w czerwcu.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px