Log In

Nowy Nissan LEAF uhonorowany tytułem „Światowego Zielonego Samochodu Roku 2018”

  • Nissan LEAF z roku modelowego 2018 został wybrany „Światowym Zielonym Samochodem Roku 2018” w plebiscycie World Car Awards
  • Nissan LEAF jest pierwszym samochodem elektrycznym, który zdobył nagrodę w tej kategorii

Nissan LEAF z 2018 roku, nowa odsłona najlepiej sprzedającego się samochodu elektrycznego na świecie, otrzymał tytuł „Światowego Zielonego Samochodu Roku 2018” na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Nowym Jorku.

LEAF jest wizytówką Nissan Intelligent Mobility, czyli podejścia firmy do zmian w zakresie zasilania i prowadzenia pojazdów oraz ich integracji ze społeczeństwem.

Pierwszy samochód z napędem wyłącznie elektrycznym, któremu nadano tytuł Światowego Zielonego Samochodu Roku od ustanowienia tej kategorii w 2016 roku, to już druga generacja modelu LEAF. Nowy Nissan LEAF łączy większy zasięg* z dynamiczną stylistyką i zestawem technologii Nissan Intelligent Mobility, obejmującym między innymi systemy ProPILOT, ProPILOT Park, e‑Pedal oraz automatyczne hamowanie awaryjne z funkcją rozpoznawania pieszych.

Jesteśmy bardzo dumni, że od premiery rynkowej Nissana LEAF w 2010 roku wprowadziliśmy na drogi w różnych krajach i regionach ponad 300 000 bezemisyjnych samochodów elektrycznych, przyczyniając się do ograniczenia śladu węglowego na całym świecie” — powiedział Daniele Schillaci, wiceprezes ds. globalnego marketingu i sprzedaży, szef działu samochodów bezemisyjnych i akumulatorów oraz prezes Komitetu Zarządzającego ds. Japonii/A&O (Japonia, Azja i Oceania) w Nissan Motor Co., Ltd. „Jesteśmy zaszczyceni, że znaleźliśmy uznanie u szacownego jury i deklarujemy dalsze rozwijanie wizji Nissan Intelligent Mobility”.

Nissan LEAF z 2018 roku był jedynym modelem z napędem wyłącznie elektrycznym wśród pięciu kandydatów zgłoszonych w tej kategorii. Wybierając zwycięzcę w klasyfikacji ogólnej, jurorzy brali pod uwagę ogólne oddziaływanie pojazdu na środowisko, w tym emisję spalin i zużycie paliwa.

Nissan LEAF poprzedniej generacji był ogłoszony „Światowym Samochodem Roku 2011” oraz pozostaje jedynym w 100 procentach elektrycznym samochodem, który otrzymał ten tytuł w 14‑letniej historii plebiscytu.

Więcej informacji o Nissanie LEAF z roku modelowego 2018 oraz całej ofercie pojazdów marki Nissan na rynek Stanów Zjednoczonych można znaleźć na stronie nissannews.com.

Tagged under

-4°C

Warsaw

Cloudy

Humidity 80%

Wind 25.75 km/h

  • 03 Jan 20190°C-4°C
  • 04 Jan 20190°C-6°C
Banner 468 x 60 px