Log In

W Orlen Aviation postępowania na wybór prezesa i członków zarządu

Rada nadzorcza Orlen Aviation z grupy PKN Orlen ogłosiła w poniedziałek postępowania kwalifikacyjne na stanowiska prezesa oraz dwóch członków zarządu spółki, w tym do spraw finansowych. Nabór w tych postępowaniach potrwa do 16 kwietnia.

 

Pisemne zgłoszenia kandydatów do zarządu Orlen Aviation można przesyłać m.in. na adres Biura Partnerów Biznesowych HR PKN Orlen w Płocku – poinformowała spółka.

Orlen Aviation z siedzibą w Warszawie to podmiot istniejący od 1997 r., w którym PKN Orlen posiada 100 proc. udziałów, a do kwietnia 2017 r. działający pod nazwą Petrolot. Spółka specjalizuje się w tankowaniu samolotów i lotniskowym magazynowaniu paliw – posiada magazyny o łącznej pojemności 18 tys. metrów sześc.

Orlen Aviation działa w 11 krajowych portach lotniczych, w tym w największych: w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach i Modlinie. Spółka obsługuje też linie lotnicze korzystające z międzynarodowego portu lotniczego im. Vaclava Havla w Pradze, największego w Czechach.

Dotychczasowy zarząd Orlen Aviation, jak wynika z publikowanych przez spółkę danych, ma dwuosobowy skład i zasiadają w nim: Robert Czapla – prezes oraz Tomasz Jakubiak – wiceprezes, obaj powołani na stanowiska w kwietniu 2016 r.

Obecne postępowanie kwalifikacyjne na prezesa i członków zarządu Orlen Aviation jest kolejnym ogłoszonym w ostatnich tygodniach w ramach grupy kapitałowej PKN Orlen.

PAP
Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px