Log In

Tańszy prąd za sprawą systemów OZE z instalacją magazynowania energii

Praca odnawialnych źródeł energii uzależniona jest od panujących warunków atmosferycznych. Energy Storage Systems ESS X stanowi odpowiedź na rosnące oczekiwania rynku. Produkt ten umożliwia skuteczne zarządzanie posiadaną, naturalną energią.

W Polsce od dłuższego czasu mamy do czynienia z intensywnym rozwojem rynku OZE. Sam segment fotowoltaiki osiągał w ostatnich latach wzrosty rok do roku na poziomie minimum kilkudziesięciu procent, co było efektem korzystnych zmian w ustawodawstwie oraz rosnącej proekologicznej świadomości Polaków. Nic dziwnego, że lawino rośnie liczba przydomowych lub firmowych elektrowni bazujących na odnawialnych źródłach energii. Jednak i to rozwiązanie ma swoje ograniczenia. – Niewątpliwą wadą części instalacji OZE jest to, że produkowany przez nie prąd powstaje nieregularnie, co w dużej mierze jest determinowane warunkami atmosferycznymi. Przez to sieć elektryczna nie jest w stanie optymalnie sprostać zapotrzebowaniu na energię, a jej posiadacz zużyć ją w 100% – wyjaśnia Maciej Gajda, Kierownik Sprzedaży Magazynów Energii w BMZ Poland.

Grupa BMZ , zlokalizowana m.in. w Gliwicach, opracowała nowatorskie rozwiązanie, które likwiduje ten problem. Energy Storage Systems ESS X to nowoczesny system magazynowania energii przeznaczony do gospodarstw domowych, małych i średnich firm, a nawet niewielkich zakładów produkcyjnych. Przy sprzyjającej pogodzie, gdy generowana jest duża ilość prądu, magazyn gromadzi ją i przechowuje. Powstały zapas można w ten sposób zachować na okres, w którym produkcja prądu będzie mniejsza i wtedy skonsumować tą darmową energię.

Produkt „ESS X” będzie miał większą pojemność (ponad 10 kWh) niż wcześniejsze, mniejsze modele – ESS 7.0 i ESS 9.0 – przy tej samej objętości i wadze, co zapewnia wysoką ekonomiczność urządzenia. Co ważne, nowy system magazynowania energii wyróżnia się największą gęstością energii w swoim formacie, dzięki czemu zapewnia znacznie lepszą pojemność niż modele używane w przeszłości. . Za sprawą bardziej wydajnych ogniw litowo-jonowychnowe magazyny energii marki BMZ dostarczają znacznie więcej energii do systemów przechowywania energii, np. dla systemów fotowoltaicznych czy wiatrowych.

Magazyny energii mogą zrewolucjonizować rynek energetyczny. Dzięki takim technologiom jak „ESS X”, każdy obiekt wyposażony w instalacje OZE będzie mógł być samowystarczalny energetycznie, a co więcej korzystać z prądu nawet w przypadku przerwy w jego dostawie.

 

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px