Log In

Grupa PSA i Huawei zaprezentowały pierwszy wspólny model Connected Car

Grupa PSA opracowała platformę Connected Vehicle Modular Platform (CVMP) dla swoich modeli z dostępem do Internetu z wykorzystaniem platformy IoT OceanConnect firmy Huawei.

DS 7 Crossback jest pierwszym modelem wprowadzonym w tym miesiącu na rynek chiński z wykorzystaniem platformy CVMP. Dzięki niej klienci zyskują dostęp do nowych rodzajów usług mobilnych, takich jak nawigacja online czy rozpoznawanie mowy w „języku naturalnym” oraz do portalu usług mobilnych za pośrednictwem ekranu dotykowego na desce rozdzielczej. Status przeglądów samochodu oraz historia pokonanych tras i stylu jazdy kierowcy są również dostępne ze smartfona klienta.

Te funkcjonalności będą systematycznie uzupełnianie o nowe usługi dla klientów indywidualnych i menedżerów flot. Obejmą one usługi informacyjno-rozrywkowe, zdalne aktualizacje oprogramowania i map nawigacji, osobistego asystenta, funkcje zdalnej diagnostyki i utrzymania samochodu, jak również użyteczne usługi dla menedżerów flot, firm wynajmujących samochody i firm carsharingowych.

Platforma IoT OceanConnect opiera się na rozwiązaniu Connected Cars Solution opracowanym przez firmę Huawei. To rozwiązanie przyczynia się do rozwoju samochodów połączonych z Internetem oraz inteligentnych domów i miast, zapewniając dostęp do szeregu usług stworzonych na potrzeby ułatwienia codziennego życia.

Wszelka cyfrowa wymiana danych między samochodem a chmurą jest odpowiednio zabezpieczona: dane klientów i samochodów są szyfrowane, a ich integralność, autentyczność i poufność są gwarantowane. Platforma IoT firmy Huawei będzie wykorzystywana we wszystkich modelach Grupy PSA połączonych z Internetem na wszystkich rynkach, na których modele są oferowane.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px