Log In

Renault Master Z.E. – pierwszy model elektryczny w służbie PostNL w Holandii

W 100% elektryczny Master Z.E. jest idealnym modelem w przypadku dostaw ostatniego kilometra. Do 2025 roku w 25 centrach miast PostNL chce realizować dostawy bez emisji CO2. Master Z.E. jest dostępny w sześciu wersjach – jako furgon oraz platforma do zabudowy. Wprowadzenie do sprzedaży w Polsce przewidziane jest na początku 2019 roku.

PostNL zaczęła korzystać z dwóch samochodów Renault Master Z.E., pierwszego w Europie elektrycznego furgonu. Ten bezemisyjny samochód dostawczy stanie się ważnym elementem w realizacji ambitnego planu PostNL, który polega na zmniejszeniu emisji CO2. Przedsiębiorstwo pocztowe zamierza świadczyć usługi kurierskie w 25 centrach miast w sposób wolny od CO2, a Renault Master Z.E. jest idealnym sposobem do realizacji tego celu.

Nowy Renault Master Z.E. jest wyposażony w najnowszej generacji akumulator litowo-jonowy (33 kWh). Dzięki temu ma zasięg do 120 kilometrów i to sprawia, że jest idealny dla dostaw ostatniego kilometra w centrach miast. Ładowanie akumulatora zajmuje zaledwie 6 godzin za sprawą ładowarki o mocy 7,4 kW. Wnętrze tego pojazdu użytkowego zostało zaprojektowane jako mobilne biuro. Renault Master Z.E. jest dostępny w sześciu wersjach o nadwoziu furgon o łącznej przestrzeni ładunkowej od 8 do 13 m² oraz jako platforma do zabudowy.

W 2018 roku PostNL będzie korzystać z 17 samochodów Renault Master Z.E. Liesbeth Kaashoek, dyrektor ds. przesyłek i logistyki PostNL powiedziała: „PostNL chętnie inwestuje w zrównoważony rozwój. Nasze centra dystrybucji przesyłek są zbudowane z przyjaznych dla środowiska materiałów, z panelami słonecznymi na dachach. Naszą flotę poszerzamy o różne modele elektrycznych rowerów, skuterów i samochodów. Jesteśmy dumni z faktu, że będziemy pierwszą firmą w Europie, która będzie korzystać z Renault Master Z.E. Oznacza to, że nasze przesyłki będą dostarczane w sposób całkowicie bezemisyjny – na początku w centrach Utrechtu i Leeuwarden, a potem również w innych miastach”.
Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px