Log In

Renault zainwestuje 1 mld euro w samochody elektryczne

Renault zainwestuje 1 mld euro w produkcję samochodów elektrycznych. W planach jest nowa platforma oraz nowa odsłona modelu ZOE.

Pod koniec zeszłego roku Grupa Renault zaprezentowała strategię na lata 2017-2022 pod hasłem „Drive the Future”. Zgodnie z założeniami, francuski koncern zamierza w ciągu czterech najbliższych lat wprowadzić na rynek 8 modeli elektrycznych i 12 jednostką elektryczną wspomaganych. Koncern zamierza osiągnąć swój plan inwestując 1 mld euro w rozwój modeli elektrycznych oraz modernizację swoich zakładów produkcyjnych. Na razie nie znamy dokładnych dat, ale Renault opublikowało informację, że wkrótce opracuje nową platformę dla pojazdów elektrycznych, na której montowany będzie jeden z 8 obiecanych samochodów. Za produkcję modelu odpowiedzialny będzie zakład w Douai we Francji. Będzie to drugi po Flins obiekt zajmujący się montażem samochodów elektrycznych Renault. Obecnie w Douai produkowane są modele Scenic, Espace i Talisman.

Renault ZOE wkrótce doczeka się nowej wersji, aczkolwiek nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie to nastąpi. W następnej kolejności francuski koncern zamierza podwoić produkcję Zoe we Flins. Plan jest bardzo ambitny, aczkolwiek Zoe, najlepiej sprzedający się model elektryczny w Europie, radzi sobie znakomicie. W zeszłym roku Renault zanotowało 44 proc. wzrost rejestracji Zoe oraz 23.8 proc. udział w rynku.

Aby dostarczyć wystarczającą ilość jednostek elektrycznych, koncern potroi produkcję elektrycznych silników w fabryce w Cleon, natomiast do roku 2021 zaprezentuje nową jednostkę elektryczną. Z kolei zakład w Maubeuge zostanie zmodernizowany, aby dostosować linie montażowe do produkcji nowej generacji Kangoo, także w wersji Kangoo Z.E.

„Przyspieszenie naszych inwestycji we Francji dla pojazdów elektrycznych zwiększy konkurencyjność i atrakcyjność naszych francuskich zakładów przemysłowych. W ramach planu strategicznego Drive the Future i dzięki Aliansowi, Grupa Renault będzie dysponowała środkami do utrzymania pozycji lidera na rynku pojazdów elektrycznych i będzie kontynuowała rozwój nowych rozwiązań w zakresie zrównoważonej mobilności” – powiedział dyrektor generalny Renault, Carlos Ghosn.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px