Log In

RENAULT I ADA URUCHAMIAJĄ MOOV’IN.PARIS BY RENAULT – SAMOOBSŁUGOWY WYNAJEM SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH FREE-FLOATING W PARYŻU

Renault i ADA uruchamiają usługę wynajmu elektrycznych samochodów w Paryżu i okolicach na zasadzie free-floating. • Od września 2018 roku pierwszą fazą testu zostanie objętych 120 samochodów elektrycznych Renault. Usługa będzie stopniowo poszerzana od stycznia 2019 roku.

  • Renault i ADA uruchamiają usługę wynajmu elektrycznych samochodów w Paryżu i okolicach na zasadzie free-floatingi.
    • Od września 2018 roku pierwszą fazą testu zostanie objętych 120 samochodów elektrycznych Renault. Usługa będzie stopniowo poszerzana od stycznia 2019 roku.

Boulogne Billancourt – Renault, lider na europejskim rynku samochodów elektrycznych i ADA, spółka zależna Grupy Rousselet, która jest liderem wśród sieci małych wypożyczalni z ponad 100 agencjami w regionie Ile de France, zaoferują usługę Moov’in.Paris by Renault. Usługa polega na samoobsługowym wynajmie samochodów elektrycznych na zasadzie free-floating.

Od września 100 Renault ZOE i 20 Renault Twizy zostanie udostępnionych w XI i XII dzielnicy Paryża oraz w Clichy w departamencie Hauts-de-Seine. Pierwszy etap pozwoli na przetestowanie i dostosowanie sposobu działania do potrzeb w celu zapewnienia optymalnej jakości.

Renault dostarczy samochody elektryczne oraz zapewni ich przeglądy i naprawy. Firma ADA wniesie swoje doświadczenie i zapewni aplikację do wynajmu samochodu na minuty. Zagwarantuje również przestawianie samochodów we właściwe miejsca oraz ładowanie akumulatorów. Dział obsługi klienta ADA będzie także prowadził obsługę posprzedażną i wystawiał faktury w imieniu Renault.

Christophe Plonevez, dyrektor generalny grupy ADA, podkreślił: Nigdy dotąd mobilność nie miała tak wielkiego znaczenia. Dla mieszkańców Ile-de-France samochód jest po prostu niezbędny. ADA podejmuje to wyzwanie i stawia na innowacje. Opracowaliśmy aplikację, która umożliwia samoobsługowe wypożyczanie samochodów. Wspólnie z Renault szybko opracowaliśmy rozwiązanie pozwalające na wynajem samochodów na minuty. Jest to uzupełnienie naszej oferty najmu średnioterminowego, czyli na pół dnia lub do miesiąca. Mieszkańcy naszego regionu jadąc do pracy, na weekend czy na wakacje będą mogli codziennie korzystać z czystych samochodów.

Philippe Buros, dyrektor handlowy Grupy Renault na Francję, powiedział: Umowa dowodzi zaawansowania Grupy w zakresie nowych sposobów transportu. Przy wsparciu znanego operatora jakim jest ADA, chcemy zaoferować naszym klientom niezawodną i wysokiej jakości usługę.

Od stycznia 2019 roku usługa będzie rozwijana na szerszą skalę.

Grupa Renault

Międzynarodowy koncern Renault, produkujący samochody od 1898 roku, sprzedał w 2017 roku blisko 3,76 mln pojazdów w 134 krajach. Grupa zatrudnia obecnie ponad 180 tys. pracowników i posiada 36 zakładów i 12 700 punktów sprzedaży na całym świecie. Chcąc stawić czoła wielkim wyzwaniom technologicznym przyszłości i kontynuować strategię rentownego wzrostu, Grupa opiera się na rozwoju na rynkach pozaeuropejskich i wzajemnie dopełniających się pięciu markach (Renault, Dacia, Renault Samsung Motors, Alpine i Łada), produkcji samochodów elektrycznych i unikatowym aliansie z Nissanem oraz Mitsubishi. Jest również silnie zaangażowana w e-Formułę i Formułę 1 wraz z nową stajnią. Sport motoryzacyjny jest dla Renault czynnikiem przyspieszającym wprowadzanie innowacji, a także budującym wizerunek i popularność marki.

Grupa ADA
ADA jest spółką zależną Grupy Rousselet utworzoną w 1984 roku. Jest liderem na rynku małych wypożyczalni i ma swoje oddziały na terenie całej Francji. Oferuje najwyższej jakości usługę wynajmu samochodów osobowych i dostawczych pod marką ADA i POINT LOC. Sieć ADA działa na zasadzie franchisingu i licencji. Ma 350 agencji ADA i 700 agencji Point Loc na terenie Francji kontynentalnej.

W 2017 roku ADA wprowadziła system samoobsługowego całodobowego wynajmu dzięki aplikacji ADA. Klient za pomocą smartfona sprawdza lokalizację samochodu, dokonuje rezerwacji i samodzielnie odbiera i uruchamia samochód.

  1. i) Usługa mobilności free-floating jest oparta o otwarty model parkowania: użytkownik wynajmuje pojazd bez wcześniejszej rezerwacji i bez stałego stanowiska parkingowego, odbiór i pozostawienie samochodu jest możliwy w dowolnym, prawnie dozwolonym miejscu, na danym obszarze.
Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px