Log In

Wiadomo kto pokieruje pracami zarządu Energii

W związku wczorajszym z odwołaniem Arkadiusza Siwko z pełnienia funkcji prezesa zarządu Energi zapadła decyzja powierzeniu pełnienia obowiązków prezesa spółki.

 

Rada Nadzorcza w dniu 31 lipca 2018 roku zaakceptowała decyzję zarządu o powierzeniu pełnienia obowiązków prezesa zarządu Energi, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych Alicji Barbarze Klimiuk.

Alicja Barbara Klimiuk pełniła już obowiązki prezesa Energi przed powołaniem Arkadiusza Siwko od lutego, po tym jak z funkcji prezesa zrezygnował Daniel Obajtek.

Jak czytamy na stronie spółki, Klimiuk ma wieloletnie doświadczenie zawodowe w spółkach prawa handlowego z udziałem Skarbu Państwa. „W okresie konsolidacji GK Energa z Zespołem Elektrowni w Ostrołęce nadzorowała proces wydzielenia operatora systemu dystrybucyjnego, utworzenia spółki obrotu energii elektrycznej oraz restrukturyzację spółek zależnych wewnątrz GK Energa” – napisano. Dodano, że w latach 2006 – 2007 była także członkiem rad nadzorczych takich spółek, jak: Towarowa Giełda Energii, Zespół Elektrowni Ostrołęka oraz Cergia Energetyka Toruńska.

Wcześniej (1992 – 1998) jako wiceprezydent Suwałk sprawowała nadzór nad sprawami z zakresu finansów, inwestycji infrastrukturalnych, geodezji, gospodarki przestrzennej oraz spółek handlowych z obszaru usług komunalnych. W latach 1998 – 2006 była prezesem i wiceprezesem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, odpowiadała m.in. za nadzór nad budową i rozwijaniem infrastruktury na terenie SSE i kontrolowanie działalności przedsiębiorców w zakresie zgodności ich działalności z wydanymi pozwoleniami.

Jak podano, od 2008 do 2013 r. prowadziła własną działalność gospodarczą, a od 2014 r. była dyrektorem Centrum Transferu Technologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.

PAP

Warsaw

Banner 468 x 60 px