Log In

Energia popłynie z gór

Na co dzień ratują życie. Idą z pomocą do tych, w których gaśnie nadzieja na przetrwanie. Pracują w deszczu, śniegu sięgającym ramion, podziemnych labiryntach jaskiń. Nieustraszeni Ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego już po raz drugi obchodzą swoje święto pod patronatem TAURONA!

Celem dwudniowego pikniku, zorganizowanego na cześć wszystkich GOPR-owców, jest przede wszystkim przybliżenie ich codziennej pracy oraz promocja zasad bezpiecznego przebywania i poruszania się w górach. Patronat nad wydarzeniem objął TAURON – Partner Główny Fundacji GOPR.

Odwiedzający piknik 4 i 5 sierpnia mogą liczyć na szereg atrakcji, takich jak symulowana akcja ratunkowa, tematyczne stanowiska GOPR, poświęcone miedzy innymi udzielaniu I pomocy, przygotowaniu do wyjścia w góry, nawigacji w terenie i poszukiwaniom zaginionych. Dla spragnionych wrażeń przygotowano wysoką na kilkanaście metrów ściankę wspinaczkową oraz basen, w którym ratownicy zaprezentują, jak wykonać bezpieczne skoki do wody sięgającej do kolan. Wszyscy biorący udział w pikniku będą mogli przekonać się również, jak wygląda praca psów ratowniczych oraz ich opiekunów.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, pod patronatem TAURONA, prowadzone będą aktywności dla dzieci w ramach Górskiego Placu Zabaw ”Mały Ratownik – Wielka Energia”. Do tego malowanie buziek, zwierzątka z baloników i wielkie trójwymiarowe puzzle!

Piknik jest wydarzeniem nie tylko dla ludzi, którzy kochają góry i uprawiają różne formy turystyki. To również okazja do tego, aby spędzić czas z rodziną w miłej atmosferze i pięknych okolicznościach przyrody – mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia – TAURON chętnie wspiera tego typu wydarzenia, przekazując dobrą energię zarówno ratownikom, jak i uczestnikom pikniku – dodaje.

Atrakcyjne nagrody przewidziano dla tych, którym nie straszne są wyzwania. W ramach pikniku odbędzie się bowiem II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Górskiej oraz cross rowerowy TAURON Uphill Jaworzyna Krynicka. Blisko pięćdziesięciu zawodników, którzy stawią się na starcie liczącej 10 km trasy wyścigu może liczyć na wielkie emocje i sportową rywalizację w malowniczych okolicznościach Beskidu Sądeckiego. Cross jest kolejnym z wydarzeń wpisanych w kalendarz kolarskich imprez pod patronatem TAURONA. Firma od lat wspiera jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów rowerowych – Tour De Pologne, a wyrazem szacunku do niezłomnych kolarzy jest również organizowany pod patronatem firmy TAURON Tour de Pologne Amatorów.

TAURON wspiera działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w górach

Osią wszystkich działań w zakresie społecznej odpowiedzialności Grupy TAURON jest bezpieczeństwo pojmowane nie tylko pod kątem zapewnienia niezawodności dostaw energii do klientów, ale również m.in. w kontekście dbałości o otoczenie, zapewnienie bezpiecznych warunków pracy dla blisko 25 tys. pracowników Grupy, czy ochrony danych ponad 5,4 mln klientów. Mottem zrównoważonego rozwoju Grupy TAURON jest „Nasza energia – Twoje bezpieczeństwo”.

Filozofia odpowiedzialnego biznesu jest obecna we wszystkich sferach działania Grupy TAURON. Od wielu lat realizujemy podjęte wobec interesariuszy zobowiązania, a partnerstwo z Fundacją GOPR, to kolejny krok na drodze aktywnego działania na rzecz społeczności lokalnych – podsumowuje Filip Grzegorczyk.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px