Log In

Citroen Type H Wild Camp – legenda powraca

Niektórzy wakacje mają jeszcze przed sobą i być może nadszedł właśnie czas, by pomyśleć o wyborze pojazdu, który nie dość, że zawiezie nas miejsce, to jeszcze posłuży jako mobilny dom. Podczas targów Caravan Salon 2018 odbywających się w Dusseldorfie, zostanie wystawiona propozycja Citroena: model Type H Wild Camp. Model jest dostępny na zamówienie.

Gdyby Citroen wciąż produkował Type H, to najprawdopodobniej wyglądałby właśnie tak, jak model widoczny na zdjęciach. Prezentuje się całkiem ciekawie, prawda? Pojazd powstał okazji 70-lecia francuskiego dostawczaka z falistej blachy. Za projekt odpowiada włoska firma Caselani Automobiles, która oferuje rożne wersje nowoczesnego Type H. Niedawno pisaliśmy o mobilnym bankomacie, teraz możemy podziwiać mobilny dom.

Kuchnia, sypialnia i salon w jednym pojeździe

Citroen Type H Wild Camp bazuje na modelu Jumper i jest napędzany jednostką BlueHDi o mocy 160 KM. Wewnątrz znajdziemy wszystko, czego potrzeba podczas dalekiej podróży. Na pokładzie powinno być wygodnie i funkcjonalnie. W przedniej części zamontowano fotele obrotowe, natomiast z tyłu dwumiejscową kanapę i niewielki stoliczek. W Citroenie Type H Wild Camp możemy również gotować. Na pokładzie znajdziemy aneks kuchenny z dwupalnikową płyta gazową, zlewem, kranem oraz lodówką. Zamontowano również szafki do przechowywania naczyń, garnków, ubrań i innych bagaży. W Citroenie Type H Wild Camp nie mogło zabraknąć również części sypialnej, która pomieści dwie osoby.

Cena modelu rozpoczyna się od 41.597 euro, ale za konwersję z montażem i malowaniem zapłacimy dodatkowo od 27.132 euro. Do tego dochodzą jeszcze koszty transportu z Włoch. Samochód zostanie wystawiony na targach karawaningu: Caravan Salon 2018, które odbędą się od 24 sierpnia do 2 września w Düsseldorfie. Warto wstąpić na stoisko niemieckiego oddziału Peugeota i Citroena, aby zobaczyć ten ciekawy francusko-włoski pojazd kempingowy.

źródło: francuskie.pl

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px