Log In

Dacia Duster – nie będzie 7-miejscowego SUV-a

Rumuński producent nie przewiduje produkcji modelu nazwanego w mediach Grand Duster. Szefowa brytyjskiego oddziału Dacii powiedziała, że 7-miejscowy SUV byłby zbyt drogi.

Samochody z segmentu SUV i crossover cieszą się coraz większą popularnością na Starym Kontynencie a producenci prześcigają się w ofertach. Jednym z najczęstszych wyborów klientów w Europie jest Dacia Duster. W zeszłym roku na rynku pojawiła się druga generacja tego niedrogiego SUV-a. W mediach pojawiały się również informacje mówiące o tym, że Dacia pracuje nad większą wersją Dustera o dłuższym rozstawie osi, która będzie w stanie przewieźć na pokładzie do 7 osób. Z przykrością informujemy, że takiego modelu nie będzie, przynajmniej w najbliższej przyszłości.

W wywiadzie dla magazynu Autocar, dyrektor generalna marki Dacia w Wielkiej Brytanii, Louise O’Sullivan wykluczyła ewentualność rozszerzenia oferty o 7-miejscowego SUV-a. Przyczyna jest bardzo prosta. Grand Duster jest zbyt drogi dla rumuńskiego producenta. Dacia musiałaby oferować pojazd w wyższej cenie, a to z kolei nie łączy się z podstawowymi założeniami Dacii, która chce produkować proste, przystępne cenowo modele samochodów.

Dacia Duster jest dostępna na polskim rynku w cenie rozpoczynającej się od 39.900 zł. W bazowej cenie nie znajdziemy wprawdzie zbyt wiele, ale model z klimatyzacją, elektrycznie otwieranymi lusterkami, szybami, które otrzymamy w wariancie Comfort, można zamówić za 52.600 zł. Z kolei najdroższy model z pełnym pakietem dodatków i opcji zapłacimy w polskich salonach 84.050 zł.

źródło: Dacia

 

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px