Log In

Formuła E: DS Automobiles

DS Automobiles zamyka pierwszy, bardzo owocny rozdział w historii swoich startów w Formule E, w którym partnerem marki była organizacja Virgin Racing. Dorobkiem tej współpracy pozostaną wyniki sportowe: pięć wygranych wyścigów, szesnaście miejsc na podium, sześć pole positions i trzykrotnie zaliczone najszybsze okrążenie toru podczas wyścigu. Na zakończenie dwóch z trzech sezonów wspólnej rywalizacji zespół DS Virgin Racing plasował się na podium w klasyfikacji zespołowej.

Nowy zespół zostanie przedstawiony w dniu 1 października 2018 r., a najbliższy sezon wyścigowy Formuły E rozpocznie się 15 grudnia w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej.

Od przyszłego sezonu każdy z wyścigów Formuły E trwać będzie 45 minut + 1 okrążenie, a kierowcy będą przejeżdżali całą trasę bez zmiany bolidu. W nowych samochodach oprócz dużych zmian w zakresie aerodynamiki, a więc także wyglądu, najważniejszą modyfikacją będą nowe, opracowane przez producentów silniki, każdy o mocy 250 kW. Gospodarowanie zapasem energii nadal stanowić będzie kluczową kwestię w strategii jazdy.

Xavier Mestelan Pinon, Dyrektor DS Performance, powiedział: „Pragniemy podziękować organizacji Virgin Racing za trzy piękne sezony sportowe, które przeżyliśmy wspólnie. Nasze uczestnictwo w wyścigach Formuły E jest częścią głębokiego zaangażowania marki DS Automobiles w proces przestawiania na napęd elektryczny produkowanych przez nas pojazdów. Proces konstruowania bolidu DS E-ETENSE FE 19 rozpoczął się wiele miesięcy temu. Przyświecała mu ambicja, by móc walczyć o zwycięstwo już w pierwszej rundzie nowego sezonu 2018/2019. Ogłoszona dzisiaj nowa współpraca partnerska z TECHEETAH – stajnią, która w zakończonym niedawno sezonie wywalczyła tytuł mistrzowski w klasyfikacji kierowców oraz wicemistrzostwo w klasyfikacji zespołowej – jest w pełni zgodna z naszymi aspiracjami. Znamy poziom kompetencji członków TECHEETAH i jesteśmy przekonani, że nasze organizacje będą się doskonale uzupełniały.”

Edmund Chu, Prezes zespołu TECHEETAH Formula-E Team, powiedział: „Związanie się z marką DS Automobiles stanowi dla nas ekscytującą nowość. Seria mistrzostw ABB FIA Formuły E wkracza w kolejny etap, w którym kierowcy ścigać się będą bolidami drugiej generacji. Marka DS od sezonu 2015/2016 dawała dowody swojego doświadczenia jako konstruktor i począwszy od drugiego sezonu każdy rok kończyła w pierwszej trójce w klasyfikacji producentów. W ciągu ostatnich miesięcy przeżyliśmy wiele emocjonujących przygód w rywalizacji z DS, stąd nasze niecierpliwe wyczekiwanie, by móc połączyć doświadczenie i kompetencje dwóch najlepszych zespołów w całej stawce. Co więcej, w ten sposób TECHEETAH po raz pierwszy wystąpi w roli zespołu wspieranego przez producenta.”

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px