Log In

Najlepsi studenci w programie stypendialnym Bona Fide wybrani

Fundacja Energa wraz z Partnerami Programu Stypendialnego Bona Fide ogłosiła listę wybranych studentów pierwszej edycji w roku akademickim 2018/2019. Dzięki wyróżnieniu, stypendyści będą mogli podjąć naukę na najlepszych zagranicznych uczelniach, a także otrzymać maksymalnie 200 tys. zł brutto. Po ukończeniu studiów absolwenci zobowiązują się podjąć pracę w polskim sektorze publicznym.

 

W pierwszej edycji stypendialnego programu Bona Fide komisja wyłoniła sześciu wybitnie uzdolnionych studentów. W ramach stypendium, otrzymają środki na opłacenie czesnego na uczelni, co umożliwi im kontynuację nauki na renomowanych zagranicznych uniwersytetach. To pierwszy tego typu program, w którym Fundacje Spółek Skarbu Państwa pomagają ambitnym, młodym ludziom w rozwoju ich naukowej ścieżki, jednocześnie zapewniając złożenie oferty pracy po powrocie do Polski w jednej ze spółek skarbu państwa bądź w administracji publicznej.

– Jednym z celów Fundacji Energa jest angażowanie się w inicjatywy ukierunkowane na rozwój nauki. Cieszymy się, że dołączyliśmy do Programu Bona Fide, który wspiera młodą, uzdolnioną kadrę naukową. Jesteśmy przekonani, że stypendium pozwoli studentom realizować swoje pasje, zdobyć cenne doświadczenia, dzięki którym w przyszłości staną się wykwalifikowanymi menadżerami w swoich dziedzinach – mówi Adam Kasprzyk, Rzecznik Prasowy Grupy Energa.

Komisja, składająca się z przedstawicieli każdego z Partnerów Programu, 22 sierpnia zaprosiła wybranych kandydatów na rozmowy kwalifikacyjne. Mogli oni zaprezentować dotychczasowe osiągnięcia naukowe, jak i aktywność pozanaukową oraz sprecyzować swoje cele po ukończeniu wybranych przez siebie kierunków studiów. W gronie stypendystów znaleźli się: Michał Dorociak (University of Oxford), Marek Jezierski (University College London), Tadeusz Kolasiński (Columbia University), Paweł Struski (University of Cambridge), Maciej Tomecki (University of Cambridge),Jakub Wiaterek (Imperial College London).

Wybrani stypendyści podejmą naukę na kierunkach takich jak prawo, zarządzanie, polityka publiczna, inżynieria z finansami, ekonomia. Kwota stypendium wynosi maksymalnie 200 tys. zł brutto.

– Dzięki stypendium Bona Fide będę mógł w pełni rozwinąć skrzydła podczas pobytu w Wielkiej Brytanii oraz skupić się na nauce na jednej z najlepszych uczelni na świecie bez troski o jej finansowanie. Moja dotychczasowa działalność naukowa i studencka oraz studia na Uniwersytecie zaopatrzą mnie w zestaw umiejętności niezbędnych w przyszłej karierze zawodowej, którą chciałbym związać z największymi spółkami sektora publicznego – powiedział jeden z naszych stypendystów.

Każdy z zakwalifikowanych kandydatów mógł pochwalić się ponadprzeciętnymi wynikami w nauce jak i wszechstronną wiedzą. Marek Jezierski uczestniczył w wymianie studenckiej na University of Liverpool, a aktualnie rozwija się zawodowo, zajmując się analizą perspektywy wzrostu największych spółek w Polsce. Natomiast Michał Dorociak na University of Oxford planuje zwiększyć swoje kompetencje w zakresie energetyki, a w dłuższej perspektywie specjalizować się w procesie transformacji energetycznej Polski. Paweł Struski dzięki stypendium będzie mógł kontynuować swoją pasję do ekonomii na Univerity of Cambrige. Będąc na studiach licencjackich University College London, został asystentem naukowym oraz był zaangażowany w badanie polskiej reformy emerytalnej. Tadeusz Kolasińki zamierza poszerzać swoją wiedzę w zakresie prawa, co przyczyni się do lepszego zrozumienia gospodarki państwowej. Jakub Wiaterek posiada doświadczenie w doradztwie strategicznym i studia na kierunku zarządzanie mogą być szansą na rozwinięcie kariery zawodowej na stanowiskach zarządzających. Natomiast Maciej Tomecki planuje aktywny udział w cyfrowej transformacji sektora publicznego.

Jest to pierwsza edycja programu stypendialnego Bona Fide. W kolejnych latach planowana jest jego kontynuacja. Program ma zachęcać najzdolniejszych studentów do aplikowania o stypendium, które wesprze ich w dążeniu do osiągania największych sukcesów na polach naukowych i zawodowych. W przyszłości stypendyści Bona Fide będą mogli zasilić kadry polskiej gospodarki. Organizatorem programu jest Fundacja „Orlen-Dar Serca”, a partnerami którzy dołączyli do tej inicjatywy są: Fundacja Energa, Fundacja BGK im. J.K. Steczkowskiego, Fundacja Lotos oraz Fundacja Lotto.

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px