Log In

SUV PEUGEOT 3008 nagrodą w finałowej edycji cyklu GARMIN Iron Triathlon 2018

W minioną sobotę 25.08, miała miejsce finałowa edycja cyklu Garmin Iron Triathlon, którego partnerem strategicznym była marka Peugeot – fundator nagrody: SUV-a PEUGEOT 3008. We wszystkich, dotychczasowych edycjach imprezy wystartowało blisko 18 tysięcy zawodników. W tym roku miastem-gospodarzem finałowych zmagań był debiutujący w cyklu Augustów. Do udziału w ostatnim etapie cyklu zgłosiło się blisko 600 zawodniczek i zawodników oraz dzieci.

Augustowski finał zlokalizowany był w okolicach Plaży Miejskiej i Amfiteatru nad Jeziorem Necko. Tu mieściło się biuro zawodów, strefa zmian, strefa kibica oraz meta. Etap pływacki odbył się w Jeziorze Necko. Następnie triathloniści pojechali szybką trasą rowerową, poprowadzoną przez drogę wojewódzką 662 w kierunku miejscowości Szczerba. Na zakończenie zmagań pokonali etap biegowy poprowadzony między innymi urokliwymi alejkami i ścieżkami wzdłuż Jeziora Necko.

Tradycyjnie zawody rozpoczęły się od startów dzieci, które wzięły udział w biegach na: 200 m, 500 m, 1000 m. Po dzieciach do rywalizacji przystąpili triathloniści, którzy mieli do pokonania krótszy dystans – 1/8 IM. Najlepszy okazał się: Karol Kozak (ETT Elbląg Triathlon Team) z czasem 01:04:17. Wśród pań zwyciężyła Marta Maksymiuk (ETT Elbląg Triathlon Team, 01:13:03).

Zaraz po nich wystartowali zawodnicy ścigający się na dystansie „ćwiartki”. Zwyciężył w pięknym stylu Tomasz Brembor (GVT BMC AZS-AWF Katowice) osiągając na mecie czas: 01:55:39. Rywalizację kobiet wygrała Aleksandra Jędrzejewska (GVT BMC AZS-AWF Katowice) osiągając wynik: 02:16:08.