Log In

GAZ-SYSTEM na Forum Ekonomicznym w Krynicy o innowacjach w gazownictwie

Jednym z priorytetów GAZ-SYSTEM jest wzrost efektywności działania firmy a to można osiągnąć poprzez innowacyjność – powiedział wiceprezes Artur Zawartko podczas panelu „Nowe biznesy w energetyce – w poszukiwaniu utraconych zysków”, który odbył się 5 września 2018 r. w ramach XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju.

Wiceprezes Zawartko podkreślił, że GAZ-SYSTEM dostrzega duży potencjał w diagnostyce gazociągów i korzyści płynące z działalności badawczo-rozwojowej.

Chcemy w tym zakresie zacieśnić współpracę z działającymi w sektorze ośrodkami naukowymi. Kilka dni temu rozstrzygnięto pierwszy konkurs Wspólnego Przedsięwzięcie INGA prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. To dobra okazja do dialogu pomiędzy nauką a biznesem i realizacji konkretnych innowacyjnych przedsięwzięć w obszarze gazownictwa – powiedział.

Wiceszef GAZ-SYSTEM zwrócił także uwagę, że funkcjonujące w obrębie spółki laboratoria świadczą szeroką gamę usług pomiaru jakości gazu i wzorcowania gazomierzy.

To odpowiedź zarówno na potrzeby samej spółki, ale także oferta kierowana do odbiorców końcowych, spółek dystrybucyjnych i wszystkich zainteresowanych tego typu zaawansowanymi badaniami – zaznaczył wiceprezes Zawartko.

Artur Zawartko, wiceprezes GAZ-SYSTEM, przypomniał także, że w lutym tego roku podjęto decyzję o rozbudowie Terminalu LNG w Świnoujściu, polegającej m.in. na zwiększeniu istniejącego układu regazyfikatorów SCV o kolejne jednostki. Dzięki temu na Terminalu możliwe będzie skroplenie 7,5 mld m3 gazu ziemnego rocznie (z obecnych 5 mld m3).

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px