Log In

Nissan Qashqai króluje w rankingach sprzedaży

Sportowcy oraz przedstawiciele biznesu często powtarzają, że łatwiej jest zdobyć pozycję lidera, niż ją utrzymać. Wymaga to o wiele więcej wysiłku, gdyż o ile pojedynczy sukces może być dziełem przypadku, to jego powtórzenie jest już potwierdzeniem klasy oraz ciężkiej pracy. W świecie motoryzacji doskonałym przykładem jest Nissan Qashqai, który ponad dziesięć lat temu zapoczątkował segment crossoverów i mimo rosnącej konkurencji wciąż znajduje się w ścisłej czołówce rankingów sprzedaży. W okresie od stycznia do sierpnia 2018 roku w Polsce zarejestrowano 7271 egzemplarzy modelu, o ponad 700 więcej od drugiego na liście pojazdu tej klasy.

Nissan Qashqai piastuje wysoką pozycję w rankingach sprzedaży, kontynuując pasmo sukcesów modelu pierwszej generacji. Po zajęciu pozycji lidera w segmencie SUV-ów / crossoverów w 2017 roku japoński producent jest na najlepszej drodze, aby na koniec obecnego roku ponownie uplasować się na pierwszym miejscu. Po ośmiu miesiącach Nissan Qashqai wyprzedza drugi na liście model o ponad 700 sztuk, a trzeci – o więcej niż 2000. Doskonale radzą sobie również inne modele Nissana w tym segmencie rynku: X-Trail (2343 zarejestrowanych sztuk) oraz Juke (1520 egzemplarzy).

„Dekada to w świecie współczesnej motoryzacji więcej niż cała era. Osiągane przez Nissana Qashqai wyniki sprzedaży najlepiej pokazują, jak udany był to koncept. Jednocześnie utrzymanie pozycji lidera nie byłoby możliwe bez ogromnego wysiłku włożonego w opracowywanie rozwiązań spełniających, czy wręcz wyprzedzających, wymagania klientów – zarówno tych indywidualnych, jak i flotowych. W efekcie decydując się na zakup nowego modelu wiedzą, że otrzymają nowoczesny samochód, który spełni ich oczekiwania w zakresie dynamiki oraz komfortu podróżowania. A dodatkowo dzięki wysokiej wartości rezydualnej oraz budowanej przez lata renomie będą mogli go z czasem korzystnie sprzedać i wymienić na kolejny egzemplarz” – powiedział Robert Prusiński, dyrektor polskiego oddziału Nissana.

W ubiegłym roku Nissan Qashqai przeszedł gruntowną modernizację w zakresie jakości, prowadzenia oraz stylistyki. W ostatnich miesiącach ten bestsellerowy crossover został wzbogacony o system ProPILOT. Wspomagająca kierowcę technologia współpracuje z układem kierowniczym, sterowaniem przyspieszeniem oraz hamulcami, ułatwiając w ten sposób prowadzenie samochodu podczas jazdy po autostradach i trasach szybkiego ruchu. System uwalnia kierowcę od najbardziej nużących czynności, przez co ograniczania zmęczenie oraz przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa podróży.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px