Log In

PGE zamierza w latach 2019-23 wydać na modernizacje i remonty źródeł wytwórczych ok. 7,1 mld zł

Polska Grupa Energetyczna zamierza w latach 2019-23 wydać na modernizacje i remonty mocy wytwórczych ok. 7,1 mld zł, z czego 2,2 mld zł na dostosowanie bloków do konkluzji BAT – wynika z prezentacji PGE przedstawionej na wtorkowym posiedzeniu sejmowej komisji ds. energii i Skarbu Państwa.

 

Spółka podała w prezentacji, że jej plany inwestycyjne w zakresie modernizacji i kapitalizowanych remontów mocy wytwórczych w latach 2019-23 wynoszą ok. 7,1 mld zł, z czego 2,2 mld zł PGE zamierza przeznaczyć na dostosowanie do wymagań środowiskowych do konkluzji BAT bloków w elektrowniach Bełchatów, Opole, Turów, Dolna Odra, Rybnik oraz elektrociepłowni.

„Założyliśmy w strategii, że będziemy wszystkie aktywa dostosowywać do BAT. Planowaliśmy, że będzie to koszt ok. 1,6-1,8 mld zł. W tej chwili przetargi pokazują, że wysiłek finansowy będzie większy, na poziomie ok. 2,2 mld zł” – powiedział podczas posiedzenia komisji wiceprezes PGE Ryszard Wasiłek.

Pozostałe zadania dotyczą modernizacji zapewniających utrzymanie zdolności wytwórczych w głównych liniach biznesowych wytwarzających energię elektryczną i ciepło ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych.
PAP
Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px