Log In

RENAULT EZ-ULTIMO: SAMOCHÓD-ROBOT, KTÓRY OTWIERA DROGĘ DO USŁUG MOBILNOŚCI KLASY PREMIUM

  • EZ-ULTIMO otwiera drogę do luksusowych podróży na żądanie dla wszystkich z możliwością zamówienia samochodu na godzinę lub na cały dzień • Ten „prywatny mobilny salon” może być przedłużeniem pobytu w luksusowym hotelu, ośrodku wypoczynkowym czy lotu samolotem • EZ-ULTIMO zamyka trylogię trzech samochodów koncepcyjnych obrazujących przyszłość współdzielonej mobilności w mieście • EZ-ULTIMO to również nowe możliwości wykorzystania czasu spędzanego w samochodzie dzięki autorskim treściom na żądanie

powiedział Laurens van den Acker, wiceprezes Grupy Renaultds. Corporate Design. – Zainspirowany nowoczesną architekturą,
idealnie wpisujący się w inteligentne miasta przyszłości, EZ-ULTIMO oferujeekskluzywne doświadczenie mobilności dla wszystkich. Wraz z nadejściemautonomicznych, inteligentnych samochodów elektrycznych wchodzimy w nowy,pasjonujący rozdział projektowania samochodów.

Design odwołujący się do emocji i zainspirowany francuską elegancją

EZ-ULTIMO otwiera nowe perspektywy przed designemRenault. Na pokładzie

samochodu-robota podróżujący może w pełni wykorzystać czas jazdy. Wnętrzezaprojektowane jest jak prywatny komfortowy salon, wyposażony we wszystkieusługi, potrzebne by zapewnić odpoczynek lub rozrywkę.

Ciepła i komfortowa stylistyka EZ-ULTIMO ucieleśniakoncepcję EASY LIFE marki Renault. Szerokie, automatycznie otwierane drzwizapewniają łatwe wsiadanie, a do pasażera podjeżdża obrotowy fotel.Pasażerowie, ukryci pod przeszkloną wielopłytkową konstrukcją górnej częścinadwozia, są niewidoczni dla przechodniów. Niepowtarzalne wyrafinowane wnętrzeEZ-ULTIMO zostało zaprojektowane z użyciem luksusowych materiałów: drewna,marmuru i skóry. Wyraźnie widać inspiracje ze świata architektury wnętrz.Pasażerowie mają do dyspozycji piękne, wyrafinowane wnętrze sprzyjająceodprężeniu.

EZ-ULTIMO jest wyposażone w systemy jazdyautonomicznej poziomu czwartego i umożliwia różnorodne zastosowania. Jest to samochód inteligentny, połączony
z infrastrukturą i przystosowany do jazdy w mieście, na autostradzie lub doprzejazdów wahadłowych po wyznaczonej trasie.

Nowe możliwości spędzania czasu w samochodzie

Pojawienie się inteligentnych i autonomicznychsamochodów zmienia nasz sposób korzystania z nich. Marka Renault jestprzekonana, że należy na nowo przemyśleć sposób spędzania czasu w samochodzie irozwinąć nowe, wzbogacające możliwości, zarówno na płaszczyźnie prywatnej, jaki zawodowej. Dlatego też Grupa nawiązała kontakt z branżą mediową i podpisałapierwszą umowę o współpracy edytorskiej z Grupą Challenges w celu opracowania AugmentedEditorial Experience (AEX). AEX umożliwia przeżycie niezwyklerealistycznego, immersyjnego doświadczenia na pokładzie samochodu dziękipołączeniu spersonalizowanych treści i interfejsu multimedialnego. Każda podróżmoże teraz stać się unikatową okazją do nauki, tak jak to pokazuje EZ-ULTIMO.

Wizja Grupy Renault – trzy samochody koncepcyjne pokazujące przyszłośćwspółdzielonej mobilności

EZ-ULTIMO jest trzecim samochodem koncepcyjnym Renault,testującym usługi mobilności miejskiej z wykorzystaniem autonomicznych,inteligentnych i współdzielonych samochodów z napędem elektrycznym. EZ-ULTIMO zostało zaprojektowane na tej samej modułowejplatformie co EZ-GO, miejski samochód-robot na żądanie i EZ-PRO, autonomiczny pojazd-robot przeznaczony do obsługi dostaw „ostatniego kilometra”. Zaprezentowaneprzez Renault i zainspirowane pragnieniem stworzenia oferty zrównoważonejmobilności dla wszystkich, trzy elektryczne i autonomiczne concept cary sądoskonałą ilustracją wizji zrównoważonej i współdzielonej mobilności jutra.

Więcej informacji o usługach Grupy Renault w zakresie mobilnościznajdziesz na: https://sharedmobility.group.renault.com/fr/

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px