Log In

Peugeot e-Legend do produkcji! Tysiące osób podpisało petycję

Seryjna wersja Peugeot e-Legend – to byłoby coś! Czy to jest możliwe? W ciągu kilku dni 13.000 osób podpisało się pod petycją, która ma przekonać markę spod znaku lwa, by wprowadziła koncept do produkcji.

Trzeba przyznać, że Peugeot e-Legend prezentuje się rewelacyjnie a wręcz genialnie. Łączy w sobie elementy retro, nawiązujące do modelu 504 coupe z przepięknym wnętrzem i nowoczesnymi technologiami. Czy trafi do produkcji? Bardzo byśmy tego chcieli, ale Peugeot na razie milczy w tej kwestii jak zaklęty. Pojawiła się jednak szansa, by przekonać francuskiego producenta. Magazyn motoryzacyjny autonews.fr uruchomił internetową petycję, pod którą może podpisać się każdy, kto podziela pomysł, by e-Legend trafił do produkcji. W ciągu sześciu dni zebrano 12.000 podpisów, a obecnie liczba zbliża się już do 14.000. Jeśli również chcecie przyłączyć się do tej inicjatywy, to jest to możliwe na stronie change.org.

Na swoim profilu na Twitterze, szef Peugeota, Jean-Philippe Imparato napisał, że jeśli samochód zdobędzie 500.000 głosów, to producent będzie musiał rozważyć wprowadzenie do produkcji e-Legende. Gdyby podpisy cały czas przybywały w takim tempie, to szybko uzbieramy pół mln.

Samochód zadebiutował podczas tegorocznego salonu samochodowego w Paryżu, gdzie przyciągał mnóstwo odwiedzających. O tym, że model bardzo się spodobał, świadczą również komentarze pod petycją osób, które uważają, że pojazd jest „piękny” i „mają dosyć wspaniałych konceptów, które nigdy nie trafiają do produkcji”.

Peugeot e-Legend jest modelem elektrycznym. Jego silnik generuje moc 462 KM oraz imponujący moment obrotowy 800 Nm, który jest przekazywany na wszystkie cztery koła. Piękne coupe spod znaku lwa potrafi rozpędzić się maksymalnie do 220 km/h, a sprint do setki trwa mniej niż 4 sekundy. Zasięg modelu wynosi 600 kilometrów według procedury WLTP.

źródło: Peugeot, francuskie.pl

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px