Log In

Nowe Renault Zoe – pierwsze zdjęcia szpiegowskie

Druga generacja Renault Zoe ma trafić na rynek w 2020 roku. Samochód jako model testowy wyjechał już na drogi i został dostrzeżony przez szpiegów motoryzacyjnych, którzy wykonali pierwsze zdjęcia. Jak zmieni się elektryczne Renault?

Renault Zoe trafiło na rynek w roku 2012, ale producent na jednej generacji na pewno nie poprzestanie. Elektryczny napęd to część planów na przyszłość Renault tak więc i w ofercie nie może zabraknąć modelu, który cieszy się popularnością na rynku. W zeszłym roku Zoe był najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Europie.

Jak zmieni się Zoe? Pierwsze zdjęcia szpiegowskie, które pojawiły się w sieci niestety ujawniają niewiele, ale pomimo mocnego kamuflażu, możemy się czegoś o nowym modelu dowiedzieć. Styliści zmienili przede wszystkim przód Zoe wraz z logo, możemy spodziewać się również większego grilla oraz LED-owych reflektorów. Ciekawie zapowiada się dach pojazdu, na którym możemy dostrzec nietypowy garb.

Nowe Renault Zoe ma trafić na rynek w 2020 roku. Czy zmieni się napęd? Najmocniejszą wersją Zoe jest obecnie model ZE R110 wyposażony w jednostkę po mocy 110 KM. Akumulatory pojazdy wystarczają maksymalnie na 400 km autonomii według cyklu NEDC, co w realnych warunkach wynosi ok. 300 km. Renault intensywnie pracuje nad rozwojem napędu elektrycznego i być może w drugiej generacji pojazdu, ten zasięg będzie większy.

źródło: Autocar

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px