Log In

Elektryczne samochody dostawcze: Citroen Jumpy i Peugeot Expert już wkrótce

Nowy Citroen Jumpy, Peugeot Expert oraz inne samochody dostawcze z gamy obu marek zyskają wersje elektryczne. W ciągu najbliższych pięciu lat pojawią się na rynku a ich ceny mają być konkurencyjne w stosunku do wersji z dieslem. Jako pierwszy pojawi się elektryczny Citroen Jumpy a chwilę później Peugeot Expert. Mają bezpośrednio konkurować z Nissanem e-NV200. 

Citroen Jumpy i Peugeot Expert będą dostępne w trzech wersjach o pojemności załadunkowej 4,6 oraz 6,6 m3 oraz ładowności 1400 kg. Motor elektryczny będzie miał moc około 130 KM a największa dostępna bateria 50 kWh co powinno zapewnić do 300 kilometrów realnego zasięgu w mieście z ładunkiem. Ostatnim etapem będzie udostępnienie elektrycznych wersji modeli Citroen Jumper i Peugeot Boxer.

Elektryczne samochody dostawcze to bardzo szybko rosnący rynek. Zapotrzebowanie na takie rozwiązania będzie ciągle rosło, z uwagi na zamykanie miast przed dieslem. Tymczasem dotychczasowa flota dostawcza to głównie samochody na ropę. Według badań auta dostawcze przejeżdżają w miastach średnio poniżej 100 kilometrów na dobę. Dlatego nawet dzisiejsze rozwiązania, które oferują zasięg 140 kilometrów, są zupełnie wystarczające, by zastąpić dymiące auta spalinowe.

Ceny samochodów nie są jeszcze znane, ale dzisiaj najtańsza wersja Citroena Jumpy to 88500 złotych netto. Elektryczny odpowiednik będzie na pewno droższy z uwagi na koszt baterii oraz skalę produkcji.

źródlo: Les Echos FR, www.francuskie.pl

Warsaw

Banner 468 x 60 px