Log In

We Francji powstanie największa w Europie elektrownia PV

Na temat planów budowy największej w Europie elektrowni fotowoltaicznej o mocy 1,2 GW, która ma powstać w pobliżu francuskiej miejscowości Cestas koło Bordeaux, pisze „Rzeczpospolita”.

 

Jak czytamy w dzienniku projekt budowy elektrowni fotowoltaicznej we francuskim departamencie Lot-et-Garonne zamierzają zrealizować wspólnie firmy: Amarenco Construction, Green Lighthouse, Neoen, Reden Star i Valeco. Elektrownia o mocy ok. 1,2 GW ma powstać na obszarze około 2 tys. hektarów i jak deklarują udziałowcy projektu, zostały już zawarte stosowane porozumienia z właścicielami gruntów, na których ma powstać instalacja.

Obecnie trwa proces analizy wpływu inwestycji na środowisko, w którym współuczestniczy między innymi operator francuskiej elektroenergetycznej sieci przesyłowej RTE.

Realizacja inwestycji ma być podzielona na sekcje różnej wielkości, od 20 MW do ponad 200 MW. Inwestycja może wymagać też rozbudowy sieci przesyłowych, brane pod uwagę są dwie opcje: budowa 25 – 50 km linii przesyłowej o 400 kV, albo linii 225 kV.

Koszt inwestycji szacowany jest na ponad miliard euro, a uruchomienie elektrowni planowane jest na lata 2023-2023.

Warsaw

Banner 468 x 60 px