Log In

Nissan włącza największą dachową baterię paneli słonecznych w Holandii

Nissan potwierdził dziś włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie.

Instalacja na dachu Centrum Części Zamiennych Nissan Motor (NMPC) w stolicy kraju składa się z prawie 9000 paneli fotowoltaicznych i może wytworzyć w ciągu roku energię elektryczną, która wystarczyłaby do zasilenia 900 gospodarstw domowych. Pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych pozwala ograniczyć emisję CO2 z obiektu. Szacuje się, że dzięki solarnemu dachowi emisja tego gazu do atmosfery zmniejszy się o 1,17 mln kilogramów rocznie.

Solarny dach o ogromnej powierzchni, zdolny zaspokoić prawie 70% rocznego zapotrzebowania NMPC na energię, stanowi ważny kamień milowy w dążeniu Nissana do tego, by działalność firmy w całej Europie była bardziej przyjazna dla środowiska. Ponadto energia wytwarzana przez niektóre panele będzie trafiać wprost do krajowej sieci elektroenergetycznej.

Francisco Carranza, dyrektor zarządzający Nissan Energy, powiedział: „W całej Europie Nissan stara się ograniczać oddziaływanie swoich zakładów i obiektów na środowisko. Dziś mamy przyjemność potwierdzić uruchomienie solarnego dachu w naszym centrum części zamiennych w Amsterdamie”.

„Inwestowanie w nowe rozwiązania energetyczne oraz ich integracja jest fundamentem koncepcji Nissan Intelligent Mobility, a ten projekt stanowi wyraźny dowód na to, że staramy się nie tylko zmieniać sposób prowadzenia samochodów, ale także styl życia ludzi”.

Projekt jest efektem pierwszej dużej współpracy między mieszkańcami a firmą i został częściowo sfinansowany ze środków uzyskanych w ogólnokrajowej zbiórce społecznościowej.

Koen Maes, dyrektor zarządzający w Nissan Benelux, powiedział: „Amsterdam jest jednym z najbardziej dalekowzrocznych miast w Europie. Cieszymy się, mogąc pomagać mu w inteligentnym i efektywnym gospodarowaniu przestrzenią, energią i zasobami, zwiększając jednocześnie zgodność naszego centrum części zamiennych z zasadami zrównoważonego rozwoju”.

Po sukcesie tego projektu NMPC rozważa teraz kolejne przedsięwzięcia służące dalszemu ograniczeniu oddziaływania firmowych obiektów na środowisko.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px